Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Mamy ponad 800 tysięcy na skanalizowanie Zaogrodzia w Łobzowie

Główna treść

Mamy ponad 800 tysięcy na skanalizowanie Zaogrodzia w Łobzowie

Gmina Wolbrom kontynuuje prace nad skanalizowaniem gospodarstw leżących w zlewni Zalewu Wolbromskiego. Niedawno burmistrz Adam Zielnik podzielił się ważną informacją o pozyskaniu kwoty ponad 800 tysięcy złotych na kanalizację kolonii Zaogrodzie w Łobzowie oraz części ul. Źródlanej w Zabagniu. Na 1290 metrowy odcinek kanalizacji sanitarnej Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał dotację w wysokości 800 tys. złotych.

– Będzie to kolejna inwestycja, która w znacznym stopniu rozwiąże odwieczne problemy gospodarstw leżących w zlewni Zalewu Wolbromskiego. Ich skanalizowanie z pewnością poprawi czystość wody w tym akwenie, o którą bez skutku zabiegano przez lata. Składam więc z tego tytułu serdeczne podziękowania dla Zarządu Województwa Małopolskiego w osobach Panów Marszałków: Witolda Kozłowskiego, Łukasza Smółki, Tomasza Urynowicza, Edwarda Czesaka i Pani Marszałek Marty Malec-Lech oraz Pana Radnego Andrzeja Wójcika – oznajmił burmistrz Adam Zielnik.

Zgodnie z zapewnieniami burmistrza, prace nad skanalizowaniem kolejnych odcinków nie ustają. Pozwolenia na budowę nitek kanalizacji sanitarnej uzyskały także projekty: w Wolbromiu (ul. Wyzwolenia i Zacisze wraz z częścią Łobzowa na kol. I i III), Zabagniu (ul. Starowiejska, Czarnoleska i Radosna). Na ich realizację, trwają starania o pozyskanie środków zewnętrznych.