Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Mamy prawie 3,5 mln zł na wodociągi i kanalizację dla WZWKGKiM

Główna treść

Mamy prawie 3,5 mln zł na wodociągi i kanalizację dla WZWKGKiM

Mamy prawie 3,5 mln zł na wodociągi i kanalizację dla WZWKGKiM

W czwartek 19.01.2023 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, wicemarszałkowie Łukasz Smółka i Józef Gawron, Iwona Gibas z zarządu województwa oraz radny województwa Stanisław Bisztyga przekazali Prezesowi Zarządu Wolbromskiego Zakładu Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o.o. – Andrzejowi Duchowi promesę gwarantującą przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Podczas uroczystości dla gmin małopolskich zostało przekazanych 12 czeków na łączną sumę ponad 25 mln złotych.

Wniosek o przyznanie pomocy, przygotowany i złożony przez WZWKGKiM sp. z o.o. w maju 2022 roku dotyczył zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa odcinków sieci wodociągowej w miejscowościach: Gołaczewy, Kąpiele Wielkie, Strzegowa i Łobzów oraz budowa odcinka kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łobzów w gm. Wolbrom” mającego na celu poprawę stanu środowiska oraz warunków życia mieszkańców miejscowości Gołaczewy, Kąpiele Wielkie, Strzegowa, Łobzów i Kolonia Wymysłów poprzez przebudowę i rozbudowę systemów wodociągowego i kanalizacyjnego.

Inwestycja zmniejszy tym samym awaryjność systemu zasilania w wodę pitną o odpowiednich parametrach, podniesie niezawodność funkcjonowania systemu zaopatrzenia w wodę, poprawi komfort życia mieszkańców, a także podniesie atrakcyjność obszaru pod względem inwestycyjnym.

Zakres rzeczowy projektu zakłada przebudowę prawie 6,5 km sieci wodociągowej oraz budowę 335 m sieci wodociągowej i 350 m sieci kanalizacyjnej na terenie Gminy Wolbrom. Inwestycja realizowana będzie w latach 2023-2025.

Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 4.559.769,90 zł brutto. Na ten cel uzyskano pomoc z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w kwocie 3.428.183,00 zł.

Zarząd WZWKGKiM składa serdeczne podziękowania dla Urzędu Marszałkowskiego na czele z Panem Marszałkiem Witoldem Kozłowskim oraz UMiG Wolbrom na czele z Panem Burmistrzem Adamem Zielnikiem.

Fot: UWWM