Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Mamy przeszło 2,3 mln złotych dotacji na kolejny gminny żłobek

Główna treść

Mamy przeszło 2,3 mln złotych dotacji na kolejny gminny żłobek

W lutym br. informowaliśmy o wynikach rankingu czasopisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA dotyczącym poziomu zapewnienia opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat w miastach i gminach. Wolbrom uplasował się na jakże wysokim, bo 29. miejscu w Polsce na 619 miasteczek sklasyfikowanych w swej kategorii.

Wszystko wskazuje, że uzyskany wynik będzie z pewnością poprawiony, gdyż jak zapowiada burmistrz zapewnienie profesjonalnej opieki nad maluchami powiększy się wkrótce o kolejny żłobek.

Pozyskaliśmy ponad 2,3 mln. zł. z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na żłobek dla 54 dzieciaczków w części niebojowej nowej strażnicy OSP Wolbrom. Reszta środków pochodzić będzie z budżetu Gminy Wolbrom, i nie jest to nasze ostatnie słowo – oznajmia z radością burmistrz Adam Zielnik.

Przypomnijmy. W ciągu ostatnich kilku lat z inicjatywy burmistrza Adama Zielnika powstały aż trzy nowe kluby malucha. Pierwszy z nich powstał w grudniu 2017 roku w Chrząstowicach. Z dniem 2 stycznia 2019 r. rozpoczął działalność gminny żłobek „Wesołe Pszczółki” w Wolbromiu. Trzeci w gminie Klub Malucha powstał w Załężu w 2020 r.