Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Mamy Punkt Szczepień Powszechnych w Wolbromiu

Główna treść

Mamy Punkt Szczepień Powszechnych w Wolbromiu

Z dniem 11 maja w Wolbromiu ruszył drugi w powiecie olkuskim Punkt Szczepień Powszechnych! Pierwszy – pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych w województwie małopolskim Starostwo Powiatowe w Olkuszu uruchomiło 19 kwietnia w hali MOSIR w Olkuszu. Wolbromski punkt szczepień powstał w hali sportowej obok „Jedynki” przy współpracy Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity, Starosty Olkuskiego Bogumiła Sobczyka, Burmistrza Wolbromia Adama Zielnika oraz podległych im służb.

Uroczystość oficjalnego otwarcia Punktu Szczepień Powszechnych, z udziałem m.in.: Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity, Starosty Olkuskiego Bogumiła Sobczyka, Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika, a także zaproszonych gości, odbyła się dziś 11 maja o godz. 13.00. Podczas otwarcia Wojewoda, Starosta i Burmistrz podziękowali wszystkim osobom, podmiotom i instytucjom zaangażowanym w utworzenie punktu.
Wkrótce po otwarciu, od godz. 14.00 mogły zaszczepić się już pierwsze osoby.

Szczepienia w wolbromskim Puncie Szczepień Powszechnych prowadzone będą we wtorki, środy i czwartki, w godzinach 14:00 do 20:00. Podmiotem leczniczym realizującym szczepienia jest Nowy Szpital Sp. z o.o. w Olkuszu. Do dyspozycji pacjentów przygotowane są 3 stanowiska, natomiast przed halą ustawiony został namiot, w którym na swoją kolej będą oczekiwali pacjenci. Nad bezpieczeństwem zainteresowanych oraz personelu czuwają policjanci, SM oraz druhowie OSP z gminy Wolbrom.

Pierwotnie wolbromski Punkt Szczepień Powszechnych miał powstać w Przychodni przy ul. Skalskiej, ale z różnych powodów okazało się to niemożliwe. Następną lokalizacją braną pod uwagę była sala gimnastyczna przy Liceum, ale i ona odpadła z uwagi na matury. Podobnie stało się z salą przy byłym G4, gdzie będą egzaminy ósmoklasistów. Ostatecznie wybór padł na obiekt hali sportowej przy ul. Mariackiej 28, który spełnił wszystkie wyśrubowane normy i wymagania w tym zakresie, budowlane, architektoniczne, dostępności dla niepełnosprawnych, higieniczno-sanitarne, logistyczne i został odebrany przez wszystkie instytucje zaangażowane w jego tworzenie, na czele z NFZ.

Uczniowie ze SP Nr 1 zajęcia z WF odbywać będą w salkach na górze oraz na Orliku. Nie jest to ten sam komfort co na hali, ale taki jest wymóg chwili i kolejność priorytetów. Zdrowie jest najważniejsze – podkreślił burmistrz Adam Zielnik.

WAŻNE!
W Punkcie Szczepień Powszechnych w Wolbromiu obowiązują godziny szczepień wskazane na skierowaniu na szczepienie.
Należy pamiętać, aby zgłaszać się nie wcześniej niż 5 minut przed wyznaczoną godziną szczepienia. Jeśli dotrzesz do punktu szczepień wcześniej, pozostań w samochodzie lub w bezpiecznej odległości od obiektu. Najdogodniejszym miejscem do zaparkowania pojazdu jest pobliski parking na placu byłego PKS przy ul. Nowej. Jeżeli spóźnisz się na swoją godzinę, możesz zostać zaszczepiony dopiero pod koniec działalności punktu szczepień w danym dniu.

Przypominamy o dostępnych sposobach rejestracji na szczepienie przeciw Covid-19 w tym do Punktu Szczepień Powszechnych w Wolbromiu:

  • infolinia 989
  • e-Rejestracja dostępna na stronie pacjent.gov.pl
  • SMS o treści SzczepimySie na nr 880 333 333

Osoby, które dostaną skierowanie do szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w hali sportowej przy ul. Mariackiej 28 w Wolbromiu powinny zgłosić się wpierw do rejestracji. Po wypełnieniu Kwestionariusza (druk do pobrania) pacjent skierowany zostanie do jednego z 3 stanowisk szczepień. Zaszczepieni pacjenci przez 15 min pozostają pod okiem służb medycznych w wyznaczonym na hali miejscu.