Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Miasto monitorowane

Główna treść

Miasto monitorowane

Od dzisiaj wolbromskie targowisko jest monitorowane. Bezpieczeństwa handlujących i kupujących strzegą kamery stacjonarne i obrotowe. Dzięki nim Policja i Straż Miejska będą miały ułatwione zadanie w czasie wyłapywania z tłumu przestępców, w tym najczęściej poszukiwanych na targu kieszonkowców. Doskonałej jakości kamery działają również w nocy, a ich zasięg pozwoli na obserwację bardzo znacznej części placu targowego, na której- zwłaszcza latem -dochodzi do różnorodnych niebezpiecznych zdarzeń.

Monitoring na targowisku, choć zapewne nie wyeliminuje całkowicie przestępczości, z pewnością sprawi, że sprawcy mogą czuć się mniej bezkarnie. Również młodzież, która upodobała sobie plac targowy na miejsce rozmaitych wybryków powinna wiedzieć, ze ich działania nie będą bezkarne.

Plac targowy to już kolejne miejsce objęte nadzorem kamer. Wcześniej monitoring zamontowano w Rynku i przy okolicznych uliczkach, przy Domu Kultury, przy placu zabaw i parkingu nad zalewem. Również Wolbromska Spółdzielnia Mieszkaniowa zamontowała własny monitoring na osiedlu Łokietka.

– Chcę, aby docelowo nadzór kamer ułatwił nadzór nad wszystkimi miejscami publicznymi w Wolbromiu – informuje burmistrz Adam Zielnik. – Zależy mi, aby mieszkańcy czuli się tu bezpiecznie. Gdy zakończymy proces uzbrajania naszego terenu w „oczy” kamer, przy wjazdach do Wolbromia ustawimy znaki „miasto monitorowane”.

Powiązana galeria