Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Miód dla dzieci z Ochronki

Główna treść

Miód dla dzieci z Ochronki

Reprezentanci wolbromskiego koła pszczelarzy kontynuując akcję „Podziel się miodem z dziećmi” odwiedzili specjalne miejsce – Ochronkę Betlejem, sprawującą opiekę nad dziećmi potrzebującymi szczególnej uwagi i pomocy. Nie zabrakło opowieści o mądrości pszczół i pożytkach jakie przynoszą ludziom i środowisku, a także słodkiej degustacji.

Od wielu lat w Ochronce Betlejem, gdzie uwagę i opiekę, zrozumienie i życzliwość znajduje każde potrzebujące dziecko, prowadzone są różnorodne zajęcia, mające na celu wyrównywanie szans pomiędzy dziećmi mających trudniejsze warunki rodzinne i bytowe, a ich rówieśnikami. W Ochronce dzieci dostają różnorodną pomoc i wsparcie, mogą się bawić, odrabiać lekcje, bezpiecznie i twórczo spędzić czas po szkole. Siostry zajmujące się podopiecznymi Ochronki dwoją się i troją, by zajęcia były bardzo różnorodne i ciekawe.

Nie brakuje osób, które je w tym wspomagają. Do wieloletnich przyjaciół Ochronki należą wolbromscy pszczelarze, którzy co roku pamiętają o słodkich prezentach dla dzieci. W tym roku kolejny już raz prezes Walerian Ciepał i jego zastępca Wiesław Majda, zapaleni propagatorzy pszczelarstwa postanowili nie tylko podarować dzieciom miód, ale także osobiście opowiedzieli im wiele bardzo interesujących ciekawostek o życiu i pracy tych pożytecznych owadów. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska mały rój pszczeli przyniesiony w specjalnym pokazowym uliku, podziwiać precyzję budowy plastra i oczywiście porównać smak miodów wytworzonych z pyłków różnych roślin.  

W imieniu Sióstr Karmelitanek opiekujących się Ochronką składamy wielkie podziękowanie dla panów pszczelarzy  za bardzo ciekawy wykład, pokaz i słodkie prezenty.

Ewa Barczyk