Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Młodzi łucznicy rywalizowali o Puchar Burmistrza Wolbromia

Główna treść

Młodzi łucznicy rywalizowali o Puchar Burmistrza Wolbromia

9 kwietnia 2022 roku, w hali sportowej na os. Łokietka w Wolbromiu odbyły się po raz XXXI Halowe Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego Dzieci i Młodzików o Puchar Burmistrza Wolbromia.

Zawody w imieniu Burmistrza Adama Zielnika otworzył Stanisław Tomasz Kołodziej – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu.

W zawodach rywalizowało 80 młodych łuczników i łuczniczek z 9. klubów i stowarzyszeń sportowych Małopolski: MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, Stowarzyszenie Łucznicze Achilles Dobczyce, ULKS Sokole Oko Zawadka, KS Płaszowianka Kraków, UKS Diana Wolbrom, ŁTS Zamek Suski, ULKS Grot Zabierzów, Fundacja Centrum Inicjatyw Sportowych Kraków, SNIS Błękit Gruszowiec.

Wolbromscy łucznicy tym razem musieli uznać wyższość swych koleżanek i kolegów z zaprzyjaźnionych klubów.

W kategorii zespołowej wolbromianie z UKS Diana zajęli 5 miejsce. Indywidualnie, nalejlepiej wypadł Krzysztof Domagała, który z wynikiem 472 pkt. zajął 8 miejsce w kat. Młodzik-chłopcy (dyst.18m). W tej samej kategorii Alan Marcinek zdobył 18 miejsce z wynikiem 379 pkt. Michał Struzik z 354 pkt. uplasował się na 19 pozycji a Szymon Kazibut z 329 pkt. na 23 miejscu. Z kolei w kat. Młodzik-dziewczęta (dyst. 18m) na 11 miejscu znalazła się Milena Szczepara z wystrzelanym wynikiem 437 punktów.

Puchary Burmistrza w kategorii Młodziki i Młodziki Młodsi trafiły do zespołów:

w kat. Młodzicy Młodsi (dystans 15m): 1 miejsce ULKS Sokole Oko Zawadka, 2m. SNIS Błękit Gruszowiec, 3m. MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska;

w kat. Młodzicy (dystans 18m): 1miejsce Stowarzyszenie Łucznicze Achilles Dobczyce, 2m. MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, 3m. ULKS Sokole Oko Zawadka.

Dekoracji najlepszych sportowców i drużyn dokonał Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu Stanisław Tomasz Kołodziej oraz założyciel i trener UKS „Diana” Wolbrom Bolesław Pluta.