Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Młodzi strażacy świętowali w Kluczach

Główna treść

Młodzi strażacy świętowali w Kluczach

W ubiegłą sobotę 10 sierpnia w Kluczach odbył się III Małopolski Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, na który przybyło około stu drużyn młodych strażaków. Mimo pochmurnej pogody atmosfera była fantastyczna i każdemu dopisywał dobry humor. Dzięki zaproszeniu od organizatorów Zlotu mięliśmy okazję promowania naszej gminy wśród przybyłych na imprezę gości.

Zlot rozpoczął się około godz. 10. Niestety przez panujące w ten dzień złe warunki pogodowe nie odbył się mający rozpocząć imprezę pokaz skoków spadochronowych VI Brygady Powietrzno Desantowej, a także pokaz zrzutu wody na wyznaczony cel na terenie Pustyni Błędowskiej. Pobyt na Pustyni można jednak uznać za udany, gdyż podziwiać można było wozy bojowe radzące sobie w trudnych warunkach terenowych. Następnie odbył się przemarsz na stadion gminny w Kluczach, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie Zlotu. Młodzi strażacy brali udział w różnego typu zabawach sportowych i konkurencjach zręcznościowych jak np. rzut bojką do tonącego czy wspinaczka na górę Czubatkę. Drużyny miały możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy z użyciem fantomów. Atrakcjom towarzyszyły występy zespołów młodzieżowych. Prawdziwą frajdą dla dzieci była możliwość obejrzenia wyposażenia wozów strażackich, a nawet przejażdżka nimi. Chętni mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.

Wzięcie udziału w III Małopolskim Zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych było też znakomitą okazją do promowania naszej gminy i zachęcenia przybyłych gości do odwiedzenia naszego rejonu. Na specjalnie przygotowanym do tego celu stoisku znalazły się foldery w opisujące atrakcje Gminy Wolbrom, mapy i ulotki oraz wytwory lokalnego rękodzieła. Pracownicy Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji UMiG Wolbrom chętnie udzielali wszelkich informacji na temat Wolbromia i jego ciekawych okolic. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kąpiel Wielkich przygotowały wyśmienity poczęstunek, na którym nie zabrakło pysznego, ciepłego barszczu w sam raz na rozgrzanie w ten pochmurny dzień, swojskiego pieczywa, słodkich wypieków, racuchów, a także pierogów tak dobrych, że wieść o ich smaku bardzo szybko rozeszła się wśród przybyłych na stadion gości, którzy licznie gromadzili się przy stole gospodyń. Wszystkie przysmaki rozeszły się w mgnieniu oka. Około godz. 17 po występach orkiestry dętej oraz zespołów młodzieżowych, nastąpiło zakończenie Zlotu.

Pragniemy serdecznie podziękować Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Kąpiel Wielkich za serce włożone w przygotowanie pysznego poczęstunku i tym samych pomoc w promowaniu Gminy Wolbrom.

Greta Fałda