Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Młodzież chce uczcić narodowe święto

Główna treść

Młodzież chce uczcić narodowe święto

W związku z przypadającą w tym roku 95 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność Zespołu Szkół w Wolbromiu wyszła z inicjatywą bardziej szczególnego uczczenia nadchodzącego święta narodowego. Uczniowie wszystkich gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Wolbrom zostali zaproszeni udziału w konkursie na projekt „patriotycznej” grafiki na koszulkę. Emblemat ma nawiązywać do symboli narodowych, będzie mile widziane, gdyby był także jakoś związany z Wolbromiem.

Organizatorzy, których wspierają Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu oraz Dom Kultury chcą zachęcić młodzież do aktywnego udziału w lokalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości oraz rozpropagować wśród młodego pokolenia współczesny patriotyzm – tradycję niepodległościową, symbolikę narodową i historię Polski.

Regulamin przewiduje, że prace graficzne, które mają przygotowywać zespoły klasowe, powinny być czarno – białe, wykonane w technice linearnej, bez stosowania płynnej gradacji szarości, dającej możliwość nadruku na koszulkach w dowolnym kolorze (za wyjątkiem czerni). Przygotowane prace należy dostarczyć do Zespołu Szkół przy ul. Skalskiej 18 do 28 października, konkurs zaś zostanie rozstrzygnięty 30 października.

Nagrodą dla zwycięskiej klasy, oprócz satysfakcji z koszulek, które będzie mógł sobie zadrukować i nosić każdy chętny,  będzie zapewniony przez Dom Kultury bezpłatny wstęp na koncert zespołu LUXTORPEDA, a nagrodą za II i III miejsce – bilety na dowolnie wybrany film w wolbromskim Kinie Radość dla całego zespołu klasowego.

W załączeniu regulamin konkursu