Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Mobilny punkt spisowy cieszy się dużą popularnością

Główna treść

Mobilny punkt spisowy cieszy się dużą popularnością

Do 30 września trwa organizowany przez GUS spis powszechny. By pomóc mieszkańcom w dokonaniu spisu, Urząd Miasta i Gminy Wolbrom zorganizował mobilny punkt spisowy. Decyzja o jego utworzeniu była strzałem w dziesiątkę. Ustawiony wczoraj 15 sierpnia, na płycie Rynku namiot mobilnego punktu spisowego, cieszył się dużą popularnością. W godzinach od 10.00 do 18.00 z pomocy rachmistrzów spisano 94 mieszkania i 309 zamieszkałych w nich osób.

Niemałym zainteresowaniem cieszył się także punkt ustawiony w Zarzeczu, gdzie podczas pikniku w dn. 8 sierpnia spisało się około 70 osób.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, w najbliższych dniach z mobilnego punktu spisowego będzie można skorzystać:

  • w Sulisławicach (podczas festynu w sobotę 21 sierpnia, godz. 15.00-20.00),
  • w Wolbromiu (podczas pikniku strażackiego na terenie boiska ZS-P na os. Łokietka w niedzielę 22 sierpnia, w godz. 10.00-17.00)

Przypominamy, że Narodowy Spis Powszechny 2021 potrwa do końca września 2021. Udział w spisie jest OBOWIĄZKOWY.
Spis powszechny to największe i najważniejsze badanie statystyki publicznej, organizowane raz na 10 lat.

Najłatwiej spisać się przez Internet – logując się na stronie https://spis.gov.pl lub telefonicznie korzystając z infolinii spisowej: 22 279 99 99.

Uwaga! Z pomocy w dokonaniu spisu w mobilnym punkcie skorzystać mogą ci mieszkańcy, którzy nie dokonali samospisu przez internet lub infolinię i nie skontaktował się z nimi jeszcze (telefonicznie lub osobiście) rachmistrz. GUS przypomina jednocześnie, że zgodnie z przepisami nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się w celu dokonania czynności spisowych.