Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Modernizacja basenu odkrytego wkracza w kolejny etap

Główna treść

Modernizacja basenu odkrytego wkracza w kolejny etap

Basen odkryty, ponad czterdziestoletni „staruszek” wyłączony z użytkowania ze względu na stan, zmienia oblicze. Upragnioną przez mieszkańców Miasta i Gminy Wolbrom modernizację prowadzi firma MTGW Sp. z o.o. ze Skały, z którą Burmistrz zawarł stosowną umowę w październiku ub.r. Inwestycja kosztująca 2.460.000,00 zł. powoli wchodzi w ostatni etap. Do planowanego terminu zakończenia realizacji pozostało ponad miesiąc.

– Choć pogoda w ostatnich tygodniach nie była łaskawa, dołożymy wszelkich starań, aby dotrzymać terminów – mówią napotkani na budowie kierownik budowy Michał Woźniak i kierownik robót Tomasz Gamrot. – Właśnie wykonywane są ostatnie szlify przy żelbetonach oraz napełnianiu filtrów piaskiem.

Zgodnie z projektem niecka została już spłycona i skrócona. Na odcinku pod wieżą trwają intensywne prace w podbasenie z filtrami i urządzeniami uzdatniania wody. Cała niecka podzielona jest na trzy strefy: dla dzieci, ogólnodostępną i pływacką, tak by jak najbardziej pogodzić wszystkich zainteresowanych podstawowymi formami korzystania z uroków tego typu obiektów. Basen będzie technicznie przystosowany do instalowania przeróżnych atrakcji – natrysków, wodotrysków i innych trysków, zjeżdżalni, ślizgawek itp. Inwestycja realizowana jest między innymi dzięki dotacji Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 760 tys. zł. Tym samym, dzięki staraniom Burmistrza Zielnika, odkryty basen po raz pierwszy od momentu jego powstania, przejdzie tak gruntowną modernizację. Dziesięciometrowej wysokości wieża do skoków, która wrosła na dobre w pejzaż kąpieliska – zostanie. Po modernizacji pełnić będzie funkcje wieży widokowej i nie tylko. 

 – Dumni z tak pięknego położenia obiektu, którego może nam pozazdrościć niejedna gmina, chcemy doprowadzić ten, mający ogromny, ale niewykorzystany potencjał obiekt do współczesnej normy i sprawić, że będą do nas chętnie przyjeżdżali goście. Nie chcemy rezygnować z pięknej wieży, która jest ikoną naszego basenu. Ponadto wieża stanowić będzie jednocześnie filar, do którego zamontujemy zjeżdżalnie – mówi burmistrz Adam Zielnik– Wiem, że mieszkańcy liczyli, że basen będzie otwarty. Jednakże sytuacja na rynku jaka jest, to chyba każdy już wie, więc nie pozostaje nic innego niż uzbroić się w cierpliwość. Czekaliśmy 40 lat ,to jeszcze miesiąc nikogo nie zbawi, a będziemy mieli produkt na następne 20 lat! Obiektu w takim stanie jakim był, dopuścić do użytkowania nie mogłem. I żadne pudrowanie już by tutaj nie pomogło – oznajmił burmistrz Adam Zielnik.

Inwestycja realizowana jest w systemie projektuj i buduj przez MTGW Sp. z o.o. na podstawie projektu wykonanego przez biuro projektowe MAM Projekt Aneta Woźniak. Warto zaznaczyć, że to samo biuro projektowało między innymi SumiRiko, Halę Sportową przy SP nr 1, czy rewitalizację Zalewu Wolbromskiego.

Galeria zdjęć