Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: MOPS w Wolbromiu przekazał 250 paczek żywnościowych dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych

Główna treść

MOPS w Wolbromiu przekazał 250 paczek żywnościowych dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych

W związku z nadzwyczajną sytuacją spowodowaną zagrożeniem epidemiologicznym, jak również wejściem w życie ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz U. z 2020 r. poz.374), w kontekście zapewnienia dostępu do podstawowych artykułów żywnościowych, MOPS Wolbrom wznowił w miesiącu kwietniu wydawanie żywności w ramach programu FEAD.

W porównaniu do poprzednich miesięcy, zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz służ sanitarnych, w trosce o bezpieczeństwo pracowników MOPS oraz ludzi odbierających paczki, zmienił się sposób dystrybucji paczek.
Jak poinformował Dyrektor MOPS Tadeusz Posełek, wszystkie paczki zostały rozdzielone przez pracowników MOPS do kartonów i rozwiezione bezpośrednio do mieszkań wytypowanych podopiecznych tj. osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. Sprawnym dostarczeniem paczek pod wskazany adres zajęli się druhowie z czterech oddelegowanych przez Burmistrza Adama Zielnika jednostek OSP:  Domaniewic, Jeżówki, Strzegowej i Zasępca.
– W dniu dzisiejszym 9.04.2020 r. do wytypowanych podopiecznych tj. osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych trafiło 250 paczek. W skład jednej wchodzi 20 produktów takich jak m.in. makaron, mleko szynka drobiowa, konserwa rybna, ser podpuszczkowy i inne – wylicza dyrektor Tadeusz Posełek. – Zdajemy sobie sprawę, że tą ilością nie zaspokoimy potrzeb wszystkich, którzy się kwalifikują do programu. W chwili obecnej na przygotowanie większej ilości nie pozwala uszczuplona kadra oraz warunki w jakich możemy pracować. W dobie epidemii koronawirusa zachowujemy wszystkie dostępne środki ostrożności chroniąc przed niepożądanym zakażeniem podopiecznych jak i samych pracowników – wyjaśnia dyrektor Tadeusz Posełek

Galeria zdjęć