Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Myślę, więc nie śmiecę – sprzątanie świata 2021

Główna treść

Myślę, więc nie śmiecę – sprzątanie świata 2021

Już 28 raz w całej Polsce została przeprowadzona akcja porządkowania najbliższego otoczenia, czyli naszych Małych Ojczyzn. Jak co rok uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku włączyli się w wielkie sprzątanie okolic szkoły, zwłaszcza tych miejsc, które mijamy w drodze do szkoły.

Sprzątamy i będziemy sprzątać, bo niestety, wszyscy śmiecimy. Hasło tegorocznej akcji podkreśla, że nie chodzi o to, by raz w roku urządzić wielkie sprzątnie. Cel akcji jest jasny- musimy nauczyć się NIE ŚMIECIĆ i poprawnie segregować odpady. Dzieci uczą się tego w szkole i byłoby dobrze przenieść dobre nawyki również do gospodarstw domowych i do naszego wspólnego otoczenia. To będzie przejaw naszej troski o naturę i własne zdrowie.

W czasie kilku dni sprzątania uczniowie klas od 1 do 8 pracowicie segregowali do worków porzucone przez innych odpady. Pod szkołą zgromadził się pokaźny stos „łupów”. W akcji z wielkim zapałem wzięły udział nawet najmłodsze przedszkolaki, które w za dużych rękawiczkach, ale z wielkim zapałem uczyły się, do którego worka wrzucić plastikową butelkę, nakrętki, papierki po cukierkach czy suche liście.

Chcielibyśmy, by z każdym rokiem śmieci było mniej, ale dopóki będziemy je znajdować w niewłaściwych miejscach- będziemy uczestniczyć w kolejnych akcjach!

B. Wolczyńska