Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Na razie woda nam nie zagraża, ale ostrożności nigdy za wiele

Główna treść

Na razie woda nam nie zagraża, ale ostrożności nigdy za wiele

W związku z długotrwałymi opadami deszczu, w naszej okolicy jak na razie, nie ma poważnych zagrożeń, jak to ma miejsce w niektórych regionach kraju. Niemniej, zgodnie z poleceniem Burmistrza Adama Zielnika, pracownicy Wydziału Ogólno-Organizacyjnego UMiG na bieżąco monitorują sytuację spływu wód opadowych. Dziś rano skontrolowano akweny, przepusty i kanały, cieki wodne itp. na terenie gminy. Na szczęście, w miejscach newralgicznych, nie stwierdzono poważniejszych zagrożeń.

Choć na razie woda nam nie zagraża, ostrożności nigdy za wiele. Dlatego rozwijającą się sytuację bacznie obserwują przedstawiciele wszystkich służb, zapewniających nam bezpieczeństwo. W każdej chwili mogą bowiem wystąpić kolejne opady. Z tego też względu dla każdej jednostki OSP członkowie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego wydali worki na piasek, celem ułożenia z nich wałów przeciwpowodziowych w razie wystąpienia podtopień. Do budowania wałów zabezpieczono już 40 ton piasku. Z kolei dla wolbromskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przekazano 4 rękawy przeciwpowodziowe o długości 15 metrów każdy.
Choć w godzinach popołudniowych sytuacja jest na tyle dobra, że nie jest zasadne wprowadzenie stanu pogotowia przeciwpowodziowego, niemniej jednak dynamiczna sytuacja będzie nadal monitorowana.

W przypadku wystąpienia zagrożeń do dyspozycji mieszkańców naszej gminy są poniższe telefony:

Straż Miejska – 32 644 15 15 oraz 662 298 296
Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego – 662 298 300

Na zdjęciach załączonych w galerii, stan wód z dzisiejszych godzin rannych.

GALERIA ZDJĘĆ: