Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Na VI Festynie Rodzinnym w Kąpielach Wielkich

Główna treść

Na VI Festynie Rodzinnym w Kąpielach Wielkich

Szkoła Podstawowa w Kąpielach Wielkich oraz Stowarzyszenie Oświatowe Wsi Kąpiele Wielkie byli organizatorami niezwykle udanego VI Festynu Rodzinnego, który odbył się ku uciesze zarówno najmłodszych jak i nieco starszych mieszkańców Kąpiel Wielkich i okolicznych miejscowości oraz zaproszonych gości.

Swoją obecnością zaszczycili festyn m.in.: burmistrz Adam Zielnik, radny Andrzej Duch, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Ochrony Zdrowia Dorota Świerczek, ks. proboszcz Andrzej Białek oraz sołtys Zofia Duch. Uczestnicy festynu mieli okazję podziwiać wiele wspaniałych występów w wykonaniu uczniów Niepublicznego Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej w Kąpielach Wielkich. Wychowankowie obu placówek, czyli przedszkolacy i uczniowie zachwycili zebranych gości niezwykle ciekawym pokazem umiejętności wokalnych, tanecznych, recytatorskich i aktorskich. Na scenie zaprezentowali się: dzieci z Niepublicznego Przedszkola w przedstawieniu pt. „Zagubione dzieci”, Zerówka  w tańcu „Kazaczok/Katiusza”, klasa I  w „Tańcu kowbojskim”, klasa II i klasa III z trzema utworami: „Rap o rodzinie”, „Bo co może mały człowiek” oraz „Niech żyją wakacje”, Filip Nowak w recytacji fragmentu prozy Krystyny Drzewieckiej pt. „Piątka z Zakątka”, klasa IV w „Tańcu belgijski” a klasa V i klasa VI w przedstawienie pt. „Zemsta inaczej”.

Po występach najmłodszych przyszedł czas na występy dorosłych mieszkańców wsi. Na scenie pojawili się mianowicie rodzice przedszkolaków, którzy zaprezentowali  w improwizacji wiersza Jana Brzechwy pt. „Rzepka”. Podobnie jak w czasie poprzednich festynów nie mogło zabraknąć występów pań z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Prawdziwą atrakcją dla dzieci był program przygotowany przez strażaków z OSP. W swym programie strażacy- pod dowództwem druha Marcina Ducha dali pokaz gaszenia palących się stosów siana i łatwopalnych płynów a potem nauczali sposobu udzielania pierwszej pomocy.

Nie obyło się bez akcentów sportowych. Zwycięzcy rozgrywanych dzień wcześniej rozgrywek sportowych zostali nagrodzeni pucharami. Rozstrzygnięty został też finał loterii fantowej zorganizowanej przez Radę Rodziców, w której  głównymi nagrodami był tablet oraz projektor multimedialny. Szczęście uśmiechnęło się także do burmistrza Wolbromia Adama Zielnika, który w loterii wylosował książkę pt. „Niedzielne obiady”.
Wspaniałą atmosferę święta upływającego pod znakiem upalnej pogody dopełniło wiele atrakcji. Była przejażdżka konikami, dmuchańce, zjeżdżalnie, kule wodne, lody, wata cukrowa oraz obficie zaopatrzone stoiska gastronomiczne z doskonale przygotowanym przez rodziców swojskim  jedzeniem. Były też tańce integracyjne, prowadzone przez animatora kultury. Całość imprezy zakończyła zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Divers”.

Organizowane już od sześciu lat uroczystości „Festynu Rodzinnego” jak się wydaje, na trwałe wpiszą się na trwałe w tradycje społeczności Kąpiel Wielkich. Należy jednak pamiętać o tym, że nie byłoby tak wspaniałego święta bez ogromnego zaangażowania rodziców, uczniów, pracowników szkoły a także pomocy sponsorów, którym organizatorzy serdecznie dziękują.

Powiązana galeria