Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Nagroda dla znanej łuczniczki

Główna treść

Nagroda dla znanej łuczniczki

Kwietniową sesję Rady Miejskiej rozpoczęła miła uroczystość wręczenia nagrody przyznanej przez burmistrza Adama Zielnika znakomitej łuczniczce, wychowance Bolesława Pluty, a obecnie reprezentantce Polski w kadrze narodowej Wiolecie Myszor. Uzdolniona sportowo wolbromianka za namową swojego trenera, który dostrzegł w niej łuczniczy talent, kontynuowała naukę w Żywcu, gdzie były lepsze warunki do jej rozwoju i do dziś reprezentuje barwy LKS Łucznika Żywiec.

– Chociaż od wielu lat trenuję w Żywcu, to zawsze mój rodzinny Wolbrom, w którym stawiałam pierwsze kroki w łucznictwie jest bliski memu sercu. Do Żywca trafiłam za namową mojego nauczyciela i pierwszego trenera pana Bolesława Pluty, który zachęcił mnie, aby po skończeniu podstawówki złożyć podanie o przyjęcie mnie do tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Tam miałam świetne warunki do nauki i sportowego rozwoju. Przyznana już drugi raz nagroda za osiągnięcia sportowe sprawiła mi wiele radości i satysfakcji. To miło, że krajanie doceniają moją pracę – cieszy się łuczniczka. – Wolbromskie sportowe korzenie są dla mnie bardzo ważne i wszędzie gdzie jestem, zawsze to podkreślam.

Wolbromianie mogą być dumni z osiągnięć swojej krajanki, która jako zawodniczka posiadająca  międzynarodową klasę mistrzowską została powołana do grona łuczniczej kardy olimpijskiej i pojedzie w przyszłym roku do Rio de Janeiro, a obecnie przygotowuje się do czerwcowych Europejskich Mistrzostw Olimpijskich w Baku. Do jej największych osiągnięć sportowych w okresie ostatnich dwóch lat należą indywidualne wicemistrzostwo Polski w 2014 r. na torze otwartym i w hali, drużynowe mistrzostwo Europy w 2013 r., IX miejsce drużynowo na mistrzostwach świata w Turcji w 2013 r. i drużynowe mistrzostwo Europy w Armenii w 2013 r.