Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Nagrody dla Małego Mistrza Matematyki

Główna treść

Nagrody dla Małego Mistrza Matematyki

8 maja 2019 r. w Zespole Szkół w Gołaczewach już po raz XVI odbył się finał międzyszkolnego konkursu „Mały Mistrz Matematyki”. Jest to wyjątkowy, cieszący się dużą popularnością konkurs kierowany do najmłodszych uczniów klas I – III, objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Pana Adama Zielnika.

W tym roku w konkursie wzięło udział 46 uczniów reprezentujących następujące szkoły: Dłużec, Jeżówka, Kąpiele Wielkie, Łobzów, Sucha, Wierzchowisko, Wolbrom nr 1, Zarzecze, Gołaczewy. Uczestników konkursu oraz ich opiekunów przywitał Pan Dyrektor Robert Kozłowski. Następnie uczniowie z mozołem przez 60 minut rozwiązywali ciekawe, ale wymagające wiele skupienia, koncentracji i pomysłowości zestawy zadań przygotowane przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej panią Katarzynę Ziarnik, Annę Bąchór i Małgorzatę Topolską. Po wytężonej pracy wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek oraz pamiątkowe dyplomy. Był to także czas na wzajemne poznanie się uczniów i nauczycieli, wymianę kontaktów i doświadczeń.
W dniu 22 maja w Urzędzie Miasta i Gminy w Wolbromiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom ,,Małego Mistrza Matematyki”. Po krótkim podsumowaniu zmagań, przyszedł wreszcie czas na nagrodzenie uczestników, którzy w konkursowych zmaganiach zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych.
Nagrody wręczyli wspólnie:  Pan Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik i Dyrektor Zespołu Szkół w Gołaczewach Pan Robert Kozłowski. Wręczając nagrody gratulowali uczniom uzyskania wyśmienitych wyników i życzyli wszystkim osiągania kolejnych, licznych sukcesów na wielu płaszczyznach.

Laureatami konkursu zostali:
w kategorii klas I:
I miejsce – Aleksander Żurek – Gołaczewy
II miejsce – Jan Kołodziej –Łobzów
III miejsce – Sypień Julia – Zarzecze
III miejsce – Szwajcowski Wojciech – Gołaczewy
w kategorii klas II:
I miejsce – Dorota Kobylarz – Kąpiele Wielkie
II miejsce – Kuczek Mateusz – Wierzchowisko
III miejsce Marusieński Wiktor – Wolbrom nr 1
w kategorii klas III
I miejsce – Żuchowicz Zuzanna – Gołaczewy
II miejsce – Myszor Krystian – Wolbrom nr 1
III miejsce – Madej Amelia – Dłużec

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

GALERIA ZDJĘĆ