Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Najlepsze życzenia dla krwiodawców z Klub HDK WOSTAL

Główna treść

Najlepsze życzenia dla krwiodawców z Klub HDK WOSTAL

Przypadające w dniach 22-26 listopada Dni Honorowego Krwiodawstwa, są okazją do podziękowań wszystkim tym, którzy przyczyniają się czynnie do ratowania życia ludzkiego, oraz wspierają ideę honorowego krwiodawstwa. Jak co roku, okolicznościowe spotkania odbywają się w dwóch działających na terenie miasta klubach krwiodawców. Pierwsze ze spotkań odbyło się w dniu 22 listopada w gronie dawców najstarszego w powiecie olkuskim – Klubu HDK, działającego przy FTT Wolbrom.

Drugie spotkanie odbyło się w ZMK „WOSTAL”, gdzie od przeszło 40 lat działa Klub HDK WOSTAL przy ZMK „WOSTAL”.
Jak poinformował zebranych krwiodawców i zaproszonych gości Prezes Koła HDK Robert Pobudkiewicz, krwiodawcy zrzeszeni w Kole w ciągu 41 lat działalności oddali łącznie przeszło 1230 litrów krwi, a w ciągu ostatniego roku 32 litry. Koło liczy obecnie 24 członków, w tym 5 kobiet. Prezes Pobudkiewicz poinformował także o działającym od 6 marca 2017 roku Punkcie Poboru Krwi przy ul. 1 Maja w Wolbromiu. Punkt powstały z jego inicjatywy i przy wsparciu burmistrza Adama Zielnika odwiedziło od początku działalności już przeszło 2200 krwiodawców, ale do oddania krwi zakwalifikowało się 1909, którzy oddali łącznie blisko 861 litrów niezastąpionego leku!

  • Nasza krew jest bezcenna, dlatego dla wszystkich krwiodawców serdecznie podziękowania za jej oddawanie i jednocześnie składamy wyrazy wdzięczności naszym darczyńcom z obu firm czyli FTT Wolbrom S.A. i ZMK Wostal jak również Burmistrzowi Miasta i Gminy Wolbrom Adamowi Zielnikowi – dziękował zebranym prezes Robert Pobudkiewicz. Za wsparcie finansowe z okazji obchodzonego w ubiegłym roku jubileuszu 40 lecia Koła HDK WOSTAL prezes Pobudkiewicz złożył podziękowania dla Przewodniczącego Rady Nadzorczej ZMK WOSTAL Władysława Banysia, Prezesa Zarządu Dyrektor Naczelny Janusza Kamińskiego, Wiceprezesa Zarządu Dyrektor Ekonomiczno Handlowy Sebastiana Krężla, Wiceprezes Zarządu Dyrektor ds. Technicznych Piotra Hawryluka. Podziękowania za pomoc w organizacji 40-lecia otrzymała Kierownik Biura Zarządu i Kadr Teresa Sikora oraz Główna Księgowa Teresa Banyś. Podziękowania otrzymali także zaproszeni goście: Agnieszka Ortyl z RCKiK w Krakowie, Prezes HDK przy FTT WOLBROM Marian Lewandowski oraz kierownicy działów na czele z Szefem Produkcji Łukaszem Domagałą.
    Słowa uznania i podziękowania dla krwiodawców z „Wostalu” skierował w liście Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik. List z życzeniami oraz upominkiem od Burmistrza Zielnika, przekazał na ręce Prezesa Roberta Pobudkiewicza Sekretarz Miasta i Gminy Wolbrom Waldemar Kolanko.