Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Najmłodsi uczniowie podstawówek poznali zasady bezpieczeństwa drogowego

Główna treść

Najmłodsi uczniowie podstawówek poznali zasady bezpieczeństwa drogowego

W ubiegłym tygodniu zakończyły się prelekcje na temat zasad bezpieczeństwa na drodze, skierowane do ponad 700 najmłodszych uczniów szkół podstawowych i starszych przedszkolaków. Kolejny rok z rzędu pracownicy Urzędu Miasta i Gminy wraz z przedstawicielka fundatora odblasków – TRI Poland pojawili się w szkołach przypominając uczniom jak ważne jest dbanie o codzienne bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły.

Maluchy  po raz kolejny odwiedzili: mający znakomity kontakt z dziećmi Strażnik Miejski – Piotr Serwatka, reprezentant TRI Poland (fundatora znaczków odblaskowych) – Anna Patela oraz Greta Fałda z Referatu Komunikacji Społecznej UMiG Wolbrom kierująca akcją.

Jak to zwykle bywa przy podobnych okazjach uczniowie najmłodszych klas z ogromnym zaciekawieniem i uwagą słuchali wykładu Strażnika Miejskiego, który dzięki swojemu szczególnemu podejściu do dzieci od razu zjednał sobie wszystkich uczniów. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, firma TRI Poland, jako producent części do samochodów, mający na uwadze bezpieczeństwo na drodze, dołączyła do akcji i ufundowała dla każdego małego słuchacza praktyczne gadżety w postaci odblasków przyczepianych do plecaków.

W tym roku podczas prelekcji maluchy miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zarówno w mieście, jak i na wsi. Zwrócono uwagę na prawidłowe korzystanie z pobocza w miejscach, gdzie nie ma chodnika oraz podkreślono rolę elementów odblaskowych w ruchu pieszym i rowerowym. Dzieci nauczyły się numerów alarmowych oraz powiadamiania odpowiednich służb podczas nagłego zdarzenia. Znalazł się także czas na prezentację zawodu strażnika miejskiego. Dużym zainteresowaniem na takich zajęciach cieszy się zawsze możliwość obejrzenia kajdanek, pałki czy przymierzenie czapki strażnika miejskiego – wszystko po to, aby zasadniczy temat spotkania lepiej utkwił w pamięci uczniów.

Przez swoją aktywność dzieci pokazały, że działania dorosłych przynoszą pożądany efekt i maluchy posiadają już bardzo bogatą wiedzę w tym zakresie. Na koniec tego niezmiernie pożytecznie spędzonego czasu wszyscy uczniowie zostali obdarowani odblaskowymi gadżetami zakupionymi na tę okazję przez firmę TRI Poland. Zachwycone dzieciaki podziękowały za poświęcony im czas, cenne rady oraz prezenty.

Spotkania z najmłodszymi dziećmi szkół podstawowych, które na stałe weszły już w jesienny kalendarz pracy Straży Miejskiej i RKSiP, wsparte rzeczowo przez TRI Poland w ciekawy i łatwy do zapamiętania sposób uczulają dzieci na konieczność dbania o własne bezpieczeństwo oraz uświadamiają je, że nigdy nie powinni być bierni podczas bycia świadkiem niebezpiecznego zdarzenia, gdyż nawet maluchy mogą uratować komuś życie poprzez umiejętność telefonicznego skontaktowania się z odpowiednimi służbami. Poprzez ciekawy przekaz informacji i możliwość aktywnego uczestnictwa przez zadawanie pytań i zabawę staramy się, aby zajęcia nie były nudne i na długo zostały w pamięci uczniów.
Przy okazji dziękujemy TRI Poland za owocną współpracę.

Greta Fałda