Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Najserdeczniejsze życzenia i gratulacje dla Jadwigi Słuszniak, 100-latki z Poręby Dzierżnej

Główna treść

Najserdeczniejsze życzenia i gratulacje dla Jadwigi Słuszniak, 100-latki z Poręby Dzierżnej

22 lutego 2019 roku, Jadwiga Słuszniak z Poręby Dzierżnej obchodziła swe 100 urodziny. Z racji wyjątkowego jubileuszu w miejscowym kościele pw. Św. Marcina odprawiona została msza święta w intencji Jubilatki, a następnie w domu córki Haliny Rosy, odbyła się uroczystość urodzinowa, która zgromadziła niemal całą rodzinę. Z najlepszymi życzeniami i gratulacjami do Jubilatki podążył także Burmistrz Adam Zielnik wraz z Zastępcą Kierownika USC Agnieszką Gołembiowską-Karoń.

– Wiele zdrowia, radości, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności. Niech każdy następny dzień upłynie Pani w atmosferze miłości rodziny i przyjaźni znajomych. Wszystkiego dobrego w imieniu Władz Gminy Wolbrom oraz wszystkich Mieszkańców – dostojnej Jubilatce życzył Adam Zielnik. Z okazji tak pięknego i wyjątkowego Jubileuszu, na ręce seniorki Burmistrz wręczył list gratulacyjny, a także listy skierowane do Jubilatki od Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Małopolskiego Piotra ĆwikaAdam Zielnik do swych życzeń dołączył również okolicznościowy bukiet oraz praktyczny upominek.
Nie zabrakło życzeń i gratulacji od pań z olkuskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które obok bukietu wręczyły Pani Jadwidze decyzję o przyznaniu jubilatce specjalnych świadczeń, należnych z racji osiągnięcia tak pięknego wieku.
Jak przystało na jubileusz, obok najlepszych życzeń był toast szampanem oraz tort, o który zatroszczyła się córka Halina.
Pani Jadwiga Słuszniak urodziła się w Porębie Dzierżnej w dn. 22 lutego 1919 roku jako jedna z pięciorga rodzeństwa. Od dziecka pracowała na roli, nie pracowała zawodowo. Z nieżyjącym od kilkudziesięciu lat mężem Władysławem wychowała troje dzieci – córkę Halinę, oraz synów Aleksandra i nieżyjącego już Kazimierza. Jubilatka doczekała się ponadto 6 wnucząt i 7 prawnucząt. Pomimo upływu lat i ciężkiej pracy Pani Jadwiga może pochwalić się dobrym zdrowiem. Na co dzień znajduje się pod czułą opieką swej córki Haliny Rosy i jej męża. 

– Mama, jak na swój wiek, jest naprawdę w dobrej kondycji. Jeszcze przed trzema laty chodziła do sklepu, robiła zakupy, gotowała obiady. Cieszy się z doskonałej pamięci, nieco gorzej jest ze wzrokiem i słuchem – opowiada córka. – Mama zawsze była spokojna i skromna. Zawsze odżywiała się prosto i oczywiście całkowicie stroniła od papierosów i alkoholu. Ciężka praca od najmłodszych lat, spokój, skromność oraz radość z każdego dnia życia – są zapewne jej receptą na długowieczność – przyznała Halina Rosa.

Do składanych Jubilatce najlepszych życzeń, dołącza się również nasza Redakcja. Aby radosnych dni było jeszcze przez wiele, wiele lat!

Każda osoba, która obchodzi swoje setne urodziny może liczyć na przyznanie honorowego świadczenia pieniężnego w wysokości 3 731,13 zł. Raz przyznaną kwotę stulatkowie dostają, co miesiąc do końca swojego życia. Jubilat nie musi składać żadnych wniosków do ZUS jest to, bowiem specjalne tzw. honorowe świadczenie, które otrzymują wszyscy emeryci i renciści „z urzędu”, automatycznie z chwilą ukończenia 100 lat. Świadczenie to dostają z ZUS także ci, którzy nie przepracowali w swoim życiu ani jednego dnia i dlatego nie pobierają ani emerytury, ani renty.

GALERIA ZDJĘĆ
Foto: Umig Wolbrom oraz P. Kinga Skorupka