Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Narodowe czytanie Lalki w Wolbromiu

Główna treść

Narodowe czytanie Lalki w Wolbromiu

Ponad dwie godziny na wolbromskim rynku, w specjalnym namiocie zaaranżowanym w stylu epoki znani wolbromianie i goście czytali fragmenty Lalki Bolesława Prusa. Aby pokazać jak popularna jest to powieść, i to nie tylko w naszym kraju, ale także poza jego granicami czytaliśmy fragmenty w różnych językach…

Było zatem po japońsku, węgiersku, niemiecku, angielsku, francusku rosyjsku i włosku… Czytał burmistrz Adam Zielnik, Przewodniczący RM Dariusz Gorgoń, Tsuruko Haga z TRI Poland, która sama przetłumaczyła swój fragment na japoński, bo nie ma jeszcze oficjalnego tłumaczenia na ten język, powiatowa radna Agnieszka Gołembiowska-Karoń, Wojciech Szota – naczelny Wieści Wolbromskich, Agnieszka Tabor z ŚDS, Ewa Rosiek z OREW, Katarzyna Gardeła z Fundacji Rosa Vita, Karolina Sierpińska, Marcin Pasich, Paulina Strózik, Aleksandra Ściańska Nocoń, Jolanta Haberka i Kamil Pałka. Życiorys autora, przeplatany fragmentami powieści przybliżyli słuchaczom przebrani w stroje z epoki Barbara Konieczna i Agata Pabian z MBP oraz Monika Barczyk i Sylwester Cieślik.

Miejska Biblioteka Publiczna w Wolbromiu dziękuje PSOUU Koło w Wolbromiu za wypożyczenie namiotu krzeseł i nagłośnienia.

Powiązana galeria