Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Nie daj się oszukać! Próba oszustwa na pracownika spółdzielni mieszkaniowej

Główna treść

Nie daj się oszukać! Próba oszustwa na pracownika spółdzielni mieszkaniowej

Olkuska Policja ostrzega przed osobami podszywającymi się pod pracowników różnych instytucji. Dzisiaj, 29 lipca w godzinach rannych, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu odebrał telefon od starszej mieszkanki powiatu, która przekazała informację o usiłowaniu oszustwa, do którego doszło kilka dni wcześniej. Do drzwi mieszkania zgłaszającej miała zapukać nieznajoma kobieta, która przedstawiła się jako pracownica spółdzielni mieszkaniowej.

„Przedstawicielka” spółdzielni oferowała fundusz remontowy w bardzo korzystnej cenie i bardzo zależało jej na tym, aby pieniądze od razu „wypłacić” jej do ręki. Właścicielka mieszkania zachowała czujność i nie dała się oszukać.
Policja apeluje aby nie wpuszczać obcych osób do swoich mieszkań i domów. Jeśli mamy wątpliwości co do zamiarów odwiedzającej nas osoby, poinformujmy o tym Policję, bądź instytucję, na którą powołuje się nieznajomy i sprawdźmy jej tożsamość nie wpuszczając do mieszkania.

PAMIĘTAJMY!!!

  • zanim wpuścimy kogokolwiek do mieszkania, powinniśmy ustalić, czy naprawdę jest to ta osoba, za którą się podaje;
  • sprawdzajmy legitymację, jaką powinni posiadać pracownicy spółdzielni i innych instytucji oraz firm; sprawdzajmy dane zamieszczone w legitymacji z danymi zamieszczonymi w dowodzie osobistym;
  • dzwoniąc do spółdzielni, zakładu energetycznego, gazowni, czy też innej instytucji korzystajmy ze znanego nam numeru telefonu; nie dzwońmy z telefonu, który daje nam do ręki potencjalny oszust, ani pod numer podany przez tę osobę;
  • w rozmowie telefonicznej z pracownikiem instytucji, sprawdźmy, czy osoba, która do nas przyszła faktycznie jest w niej zatrudniona.
    Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informację o osobach podszywających się pod pracowników różnych instytucji-firm, prosimy o kontakt z olkuskimi policjantami.