Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Nie ma nudy w bibliotece

Główna treść

Nie ma nudy w bibliotece

Czasy, kiedy biblioteka była miejscem ciszy i ostoją czytelniczego spokoju to już zamierzchła przeszłość. Dzisiejsza biblioteka, aby zachęcić nowych czytelników, musi tętnic życiem i być otwarta na różnorodne formy komunikacji z klientami. Wolbromska MBP ma propozycje dla dorosłych i dla dzieci. Oto relacja z wakacyjnych i nie tylko działań placówki:

Zakończyły się wakacje, a wraz z nimi słodkie, pełne humoru i dobrej zabawy spotkania z dziećmi w bibliotece. Słodkie dosłownie i w przenośni, gdyż uczestnicy na dobry początek i na zakończenie sami upiekli smakowite gofry, którymi można było się częstować . W czasie odbywających się dwa razy w tygodniu zajęć nie było miejsca na nudę, gdyż wypełniały je zarówno zabawy ruchowe jak i intelektualne, a wykonane różnymi technikami prace plastyczne młodych twórców podziwiać można na wystawie. Dorośli czytelnicy już przyzwyczaili się do radosnego gwaru, dobiegającego z wypożyczalni dla dzieci, jako że zajęcia dla różnych grup wiekowych odbywają się cyklicznie w ciągu całego roku.

Ciekawe propozycje wypełnienia wolnego czasu młodym czytelnikom mają również filie MBP, mieszczące się w szkołach w Wierzchowisku i Łobzowie, gdzie dzieci i młodzież chętnie „wpadają” w czasie przerw między lekcjami, jak i po ich zakończeniu, a w czasie wakacji chętnie biorą udział w organizowanym przez panie bibliotekarki zajęciach .

Bogatą ofertę biblioteki uzupełniają spotkania dla dorosłych, które odbywają się przynajmniej raz w miesiącu. Koneserzy dobrej literatury spotykają się w każdy ostatni piątek miesiąca w Dyskusyjnym Klubie Książki. Nawet miłośniczki robótek ręcznych znalazły tu przyjazne miejsce, gdzie wymieniają swoje doświadczenia w ostatnie poniedziałki miesiąca. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się organizowane przez bibliotekę kursy komputerowe dla osób 50+. Do pierwszej, bardzo udanej edycji kursu zgłosiło się tylu chętnych, że postanowiono kontynuować  projekt, a  kolejka oczekujących wciąż rośnie. Zarówno bogaty księgozbiór, uzupełniany na bieżąco nowościami wydawniczymi, jak i oferta zajęć proponowanych przez bibliotekę sprawiają, że czytelnicy tym chętniej korzystają z jej dobrodziejstw.

Zapraszamy do biblioteki!

Harmonogram na wrzesień

Miejska Biblioteka Publiczna w Wolbromiu
•    Dyskusyjny Klub Książki – ostatni piątek miesiąca godz. 16.30
•    Klub Robótek Ręcznych – ostatni poniedziałek miesiąca godz. 15.00
•    Gramy i słuchamy –  każda sobota godz. 12.00 – 13.00
•    Figle i wybryki w krainie plastyki – każda środa godz. 16.00 – 17.00
•    Kurs Komputerowy dla osób 50+ – każdy poniedziałek :
– grupa I   godz.  11.00 – 12.30
– grupa II  godz.  14.00 – 15.30 

•    Figle i wybryki w krainie plastyki:
    – Filia Łobzów – w każdy poniedziałek miesiąca godz. 14.00  – 15.00
    – Filia Wierzchowisko – w każdy piątek miesiąca godz. 15.30 – 17.00

•    Jesień wokół nas – 24.09 (środa) godz. 15.30
– jesień w literaturze dziecięcej (głośne czytanie)
– zajęcia plastyczne (tworzymy Panią Jesień z darów jesieni)

•    Tydzień Książek Zakazanych 21.09.2014 – 27.09.2014
wystawa książek zakazanych w pewnych okresach historii

Barbara Konieczna
NBP