Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Nie przegap szansy spisania się w NSP. W czwartek mija termin

Główna treść

Nie przegap szansy spisania się w NSP. W czwartek mija termin

To ostatnie dni na spisanie się w obowiązkowym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Do 30 września trwać będzie Narodowy Spis Powszechny. Ci, którzy nie skorzystali jeszcze z żadnego z trzech sposobów podania swoich danych, mają zaledwie kilka dni aby to zrobić. Udzielone odpowiedzi są chronione tajemnicą statystyczną, a za odmowę wzięcia udziału w spisie grozi kara wynosząca 5 tysięcy złotych.

Przypominamy, aby ułatwić mieszkańcom spisanie się, Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu organizuje już po raz ostatni Mobilny Punkt Spisowy na płycie Rynku.

Zachęcamy mieszkańców, aby nie czekali do ostatniej chwili. By nie tracić czasu w wydłużających się kolejkach w Urzędzie zapraszamy do skorzystania z mobilnego punktu, który podobnie jak wcześniej zostanie uruchomiony na płycie Rynku w Wolbromiu 26 września w godz. od 9.00 do 18.00. Prosimy, aby osoby które zechcą się spisać, posiadały ze sobą dane osobowe współmieszkańców (w tym numer PESEL) celem ich weryfikacji oraz znały metraż i przybliżony rok oddania do użytku swego domu – informują panie z biura spisowego.

Jak można się spisać?
Obowiązkową formą jest samospis internetowy na https://spis.gov.pl/
Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii spisowej lub wywiad z rachmistrzem.
Rachmistrz będzie dzwonił z numeru telefonu 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Rachmistrzowi nie możesz odmówić realizacji spisu.
Specjalnie dla Ciebie uruchomiona została infolinia spisowa: 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfą operatora). Infolinia działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00-20:00.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r. Dotyczy on każdej osoby mieszkającej na terenie Polski, bez względu na to, czy mieszka stale czy czasowo, a także Polaków mieszkających za granicą. Spisowi podlegają osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski oraz osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania. Podlegają mu także mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.