Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Niedzielny piknik nie tylko biegowy

Główna treść

Niedzielny piknik nie tylko biegowy

Już na najbliższą niedzielę w Wolbromiu zaplanowano wielkie święto biegania – drugą edycję „Wolbromskiej Ciężkiej Dychy”. Impreza nie tylko ma zachęcić wszystkich do biegania, zgodnie z własnymi możliwościami, ale także będzie obfitym w atrakcje piknikiem integracyjnym. Na wolbromskim stadionie przygotowano coś dla ciała i dla ducha.

Biegacze zrzeszeni w Wolbrom Team, lokalnym amatorskim klubie biegowym, organizatorzy imprezy nad która honorowy patronat objął burmistrz Adam Zielnik, zapraszają przede wszystkim do udziału w biegach na różne dystanse: 10 km, 5 km, marszu Nordic Walking oraz biegach dla dzieci na dystansach 100, 300 i 400 m. W ramach biegu dla dorosłych zostaną rozegrane Mistrzostwa Miasta i Gminy Wolbrom. Na uczestników czekają cenne nagrody i wiele atrakcji.

Przy okazji zawodów na stadionie sportowym każdy zainteresowany będzie mógł także zasięgnąć informacji na temat bezpłatnego programu odbioru i utylizacji azbestu, w ramach realizacji projektu finansowanego z Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, a także projektów związanych z nowoczesną fotowoltaiką:  pozyskiwaniem energii słonecznej i budową elektrowni słonecznych, które będzie propagować firma Solsum, specjalizująca się w kompleksowej obsłudze projektów dotyczących elektrowni słonecznych, pozyskiwaniu środków na fotowoltaikę i budowie systemów  energetycznych opartych na energii słonecznej.

Będą także występy artystyczne w wykonaniu Wolbromiaków i wiele innych atrakcji.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału zawodników i kibiców.