Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Niepełnosprawni mistrzami w szachach

Główna treść

Niepełnosprawni mistrzami w szachach

Już po raz dziewiąty Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolbromiu był organizatorem IX Małopolskiego Turnieju Gry w Szachy i Warcaby 100-polowe. W szranki turniejowe 15 października stanęli 35 reprezentantów 8 Środowiskowych Domów Samopomocy z całego województwa.

Szachy i warcaby to koronne konkurencje wolbromskiego ŚDS. Organizacja turniejów w tych dyscyplinach to już tradycja. W tym roku o tytuł najlepszych graczy walczyli reprezentanci Środowiskowych Domów Samopomocy z Olkusza, Oświęcimia, Krakowa, Miechowa, Woli Zachariaszowskiej, Jelczy i Wolbromia. Rozegrano 5 rund po 15 minut dla zawodnika.

W kategorii szachy zwycięzcą został Robert Rychliński ze Środowiskowego Domu Samopomocy Hamlet w Krakowie, drugie miejsce zajął Piotr Bochenek z Oświęcimia, trzecie natomiast zdobył Dariusz Pijaj z Wolbromia. W rozgrywkach w warcaby 100 – polowe zwyciężyła Katarzyna Lewandowska z Olkusza, drugie miejsce przypadło Adamowi Korpulskimu z Jelczy, a trzecie miejsce zajął Mariusz Cygan z Krakowa.

Jak co roku, turniej sędziowany był przez Sędzię z Małopolskiego Związku Szachowego panią Kamilę Kałużną. Dzięki życzliwości Dyrekcji Zespołu Szkół w Wolbromiu, która użyczyła sali gimnastycznej na przeprowadzenie rozgrywek zawodnicy mieli doskonałe warunki do skupienia się i rywalizacji – wielkie podziękowania! Wyrazy wdzięczności należą się też sponsorom nagród: Firmie INTERKONEKT S.C, Firmie oUtLINE Computers oraz Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu.