Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Niepotrzebne leki przynieś do apteki

Główna treść

Niepotrzebne leki przynieś do apteki

Większość z nas wciąż nie wie, co zrobić z przeterminowanymi bądź zbędnymi lekarstwami. Spora grupa osób wyrzuca je po prostu do przydomowego śmietnika, nie zdając sobie sprawy, że oprócz zaśmiecania środowiska truciznami pochodzącymi z rozkładających się związków chemicznych zawartych w lekach narażamy m.in. dzieci i zwierzęta na zatrucie, poprzez nieumyślne, przypadkowe spożycie. Dlatego apelujemy – niepotrzebne leki przynieś do apteki!

Mieszkańcy naszej gminy jak dotąd mogli wyrzucać przeterminowane leki w sposób bezpieczny i zgodny z zasadami ochrony środowiska do dwóch specjalnych pojemników znajdujących  aptekach: W Przychodni (ul. Skalska 22) i Przy Rynku (Krakowska 2). Wkrótce ilość aptek z pojemnikami do prowadzenia selektywnej zbiórki leków powiększy się o 5 dodatkowych. Będą to apteki: Mediq (Mariacka 6), Bliska (Krakowska 43 – przy PoloMarkecie), W Pawilonie (os. Skalska), Twoja Apteka (1 Maja 39) i Echinacea w Łobzowie.

Pragniemy przypomnieć o tym, aby lekarstwa wrzucać bez kartonowych opakowań, które tylko niepotrzebnie wypełniają przestrzeń pojemnika. Należy także pamiętać, aby do pojemników na lekarstwa nie wrzucać niesprawnych termometrów. Te, najlepiej przynieść do Urzędu Miasta i Gminy lub do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych tzw. PSZOK, który mieści się w Wolbromiu przy ul 1-Maja 59 na terenie MZGKiM.