Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Noc Matematyczna w Zespole Szkół w Gołaczewach

Główna treść

Noc Matematyczna w Zespole Szkół w Gołaczewach

W nocy z 7 na 8 marca w Zespole Szkół w Gołaczewach odbyła się „Noc Matematyczna”, która, w tej niecodziennej, przez co atrakcyjnej dla uczniów formie, miała na celu przygotowanie trzecioklasistów do egzaminu gimnazjalnego. Oto ich relacja z wydarzenia:

Spragnieni wiedzy, nowych doświadczeń, a przede wszystkim chętni stawić czoło nowym zadaniom matematycznym, zebraliśmy się w szkole o godzinie 19-tej. Organizatorem całego przedsięwzięcia była matematyczka, pani Iwona Czernek, która przygotowała dla uczniów dziesiątki zadań egzaminacyjnych.

„Noc Matematyczna” została dokładnie zaplanowana – wszystko w trosce o dobre samopoczucie uczestników oraz wyważone proporcje pomiędzy naukową atmosferą i dobrą zabawą. Rozwiązywaliśmy zadania, w przerwach graliśmy w siatkówkę, a także oglądaliśmy pouczające filmy. W trakcie trwania zajęć posilaliśmy się też wcześniej przygotowanymi przekąskami. Kiedy w końcu przyszedł czas na odpoczynek, zadowoleni z atrakcji długo nie mogliśmy zasnąć, a nawet zaczęliśmy snuć plany o kolejnym takim spotkaniu.

Gdy o świcie opuszczaliśmy mury szkoły, byliśmy zadowoleni z podjętego przedsięwzięcia. „Noc Matematyczna” udowodniła nam, że matematyka wcale nie musi być nudna, a praca w grupie stymuluje do nauki.         

Dominika Łukjan