Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Noc w szkole – korespondencja z SP1

Główna treść

Noc w szkole – korespondencja z SP1

Czy chodzenie do szkoły i spędzanie w niej wielu godzin może być miłe i przyjemne? Oczywiście , że tak. Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu, spędzając w niej … całą noc.

W nocy z piątku na sobotę (29-30 czerwca 2014r.) nauczyciele biorący udział w projekcje Comenius oraz członkowie zespołu matematyczno- przyrodniczo- informatycznego zorganizowali uczniom „Noc w szkole”. Opiekę nad uczniami klas IV-VI sprawowały: Barbara Olewińska, Agnieszka Kołodziej, Agnieszka Gamrat, Izabela Klimek, Agnieszka Gardeła, Aneta Gajowiec, Małgorzata Sosnowska, Edyta Oleksy, Beata Kośmider, Ewelina Hudzińska, Małgorzata Niewęgłowska, Aneta Bąchor, Edyta Kołodziej i Maria Dziuba. Głównym zamierzeniem tego przedsięwzięcia było propagowanie nauki poprzez zabawę, poszukiwanie ciekawych form spędzania wolnego czasu oraz integracja.

Siedemdziesięciu uczniów wolbromskiej „Jedynki” zmagało się w nocy z wiedzą, która wchodziła do głowy niejako mimochodem, podczas zabawy na zajęciach z języka angielskiego , przyrody , matematyki i informatyki. Ciekawe gry i prezentacje sprawiły, że pewne, na pozór trudne informacje, stały się ciekawe i łatwe.
Liczną gromadkę uczniów, biorących udział w nocnych zajęciach około godziny 24.00 odwiedziła pani dyrektor Elżbieta Sojka. Tak więc cały przebieg nocnych harców i zabaw był pod szczególną pieczą.

Po zajęciach umysłowych można było na sali gimnastycznej pograć w piłkę i potańczyć. W końcu – w zdrowym ciele zdrowy duch. Rozmowom i wspólnym śmiechom nie było końca. Wreszcie uczniowie mogli zobaczyć swoich nauczycieli z innej perspektywy niż biurko, ławka czy tablica. A jak fajnie było pograć o piątej rano w kosza, albo próbować spać w śpiworze w klasie szkolnej…

Mamy nadzieję, że ta noc na długo zapadnie wszystkim w pamięci. Szkoda tylko, że tak szybko się skończyła.

Agnieszka Gamrat