·
W budynku Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wolbromiu na os. Łokietka odbył się briefing prasowy firmy TAURON Ciepło, poświęcony budowie nowego systemu ciepłowniczego w Wolbromiu. To ważna i długo wyczekiwana inwestycja, która już wkrótce zapewni ekologiczne, bezpieczne i tańsze ogrzewanie dla mieszkańców osiedli: Łokietka, Chrobrego i Wiejskiej.
Zakończenie pierwszego etapu inwestycji planowane jest na wrzesień 2028 roku, a prace budowlane ruszą już w pierwszej połowie tego roku. W ramach projektu powstaną również magazyny ciepła, które zwiększą efektywność i bezpieczeństwo dostaw.
Podczas briefingu na pytania przedstawicieli mediów i lokalnych instytucji odpowiadali:
– Radosław Kuś – Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom, który zaznaczył:
„Cieszę się, że TAURON inwestuje w budowę nowoczesnego systemu ciepłowniczego w Wolbromiu. Będziemy analizować możliwości rozszerzenia tej inwestycji, w tym także na domy prywatne.”
– Ireneusz Perkowki – Wiceprezes Zarządu TAURON Ciepło, który zapewnił, że mieszkańcy nie muszą obawiać się podwyżek cen ogrzewania – wręcz przeciwnie, planowane są obniżki względem obecnych stawek.
– Andrzej Kondziołka – Prezes Wolbromskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, który podkreślił, że po analizie wielu ofert, to właśnie TAURON okazał się najbardziej zaangażowanym i wiarygodnym partnerem.
Spotkanie rozpoczęła wyjątkowa lekcja pokazowa pod hasłem # Weź nie smoguj # Weź oddychaj, przygotowana przez nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu – Małgorzatę Janiec i Piotra Siewiorka wraz z uczniami. Młodzi edukatorzy przypomnieli, czym jest smog, skąd się bierze i jak możemy mu przeciwdziałać.
Hasło TAURONA – „Czyste powietrze zaczyna się w domu” – to nie tylko slogan, ale działania, które firma rozpoczyna w naszym mieście. Spółka zapowiedziała lokalne inicjatywy edukacyjne i informacyjne, a już w tę sobotę – 31 stycznia, zaprasza mieszkańców na event na lodowisku miejskim w Wolbromiu. Tego dnia od godz. 15.30 do 20.00 będzie można pobawić się z animatorami, poszaleć przy muzyce serwowanej przez DJ-a oraz skosztować gorącej czekolady i rozgrzewającej herbaty – wszystko bezpłatnie!
Umowa podpisana między Wolbromską Spółdzielnią Mieszkaniową a firmą TAURON Ciepło, dotycząca budowy niskoemisyjnego, efektywnego systemu ciepłowniczego w Wolbromiu to kolejny krok w stronę czystszego powietrza, niższych rachunków i nowoczesnej infrastruktury w naszej gminie.








