Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Nowiutki wóz ratowniczo-gaśniczy trafił do jednostki OSP w Strzegowej

Główna treść

Nowiutki wóz ratowniczo-gaśniczy trafił do jednostki OSP w Strzegowej

Dzień 21 września 2021 roku z pewnością zapisze się w kartach historii OSP Strzegowa. Tego dnia do jednostki zawitał zupełnie nowy Renault – średni wóz ratowniczo-gaśniczy. Jest to już dziesiąty wóz strażacki zakupiony do jednostek OSP w mieście i gminie Wolbrom.

– Mamy go! Od dzisiaj w OSP Strzegowa mamy samochód ratowniczo-gaśniczy! Dziękujemy Panu Burmistrzowi Adamowi Zielnikowi i wszystkim, którzy działali w tej sprawie – tak na gorąco dziękowali tuż po przyjeździe nowym nabytkiem z firmy producenta SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. druhowie ze Strzegowej, na czele z Prezesem Wacławem Siejką i Naczelnikiem Janem Witkiem. Radości nie krył także burmistrz, który już na miejscu zapoznał się z zakupionym wozem i jego bogatym wyposażeniem.

Renault został zakupiony kosztem 849.930,00 zł brutto. Dofinansowanie ze środków zewnętrznych wyniosło łącznie 435 tys. zł., z czego 265 tys. zł. z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i 170 tys. zł. z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Brakujące 415 tys. złotych pokryła Gmina Wolbrom.

– Składam serdeczne podziękowania dla Pana Ministra Mariusza Kamińskiego, Naszego Ministra Pana Jacka Osucha – Wiceministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Naszego Wojewody, Pana Łukasza Kmity, Naszego Marszałka, Pana Łukasza Smółki, Zarządu WFOŚiGW w Krakowie w osobach Państwa Prezesów: Kazimierza Koprowskiego i Anny Biedermann- Zaręby, Komendantów PSP: Głównego Pana nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka, Wojewódzkiego Pana st. bryg. Piotra Filipka, Powiatowego Pana bryg. Zbigniewa Września – oznajmił burmistrz Adam Zielnik.

Fot. OSP Strzegowa