Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Nowoczesny alkomat „Dräger” dla Komisariatu Policji w Wolbromiu

Główna treść

Nowoczesny alkomat „Dräger” dla Komisariatu Policji w Wolbromiu

Od kilku dni w Komisariacie Policji w Wolbromiu za pomocą atestowanego alkomatu, można sprawdzić swój stan trzeźwości. Komisariat dzięki życzliwości i uprzejmości Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika został wyposażony w nowoczesny alkomat „Dräger”. Wczoraj w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu insp. Tomasza Zająca i Komendanta KKP Wolbrom Adama Milanowskiego, Burmistrz Adam Zielnik oficjalnie przekazał zakupione na potrzeby komisariatu urządzenie.

Alkomat „Dräger” jest nowoczesnym, atestowanym urządzeniem. Będzie służył tym, którzy chcą sprawdzić swoją trzeźwość. Przeprowadzone na komisariacie badanie pozwoli podjąć kierowcy decyzję, czy może wsiąść za kółko. Jego obsługa jest łatwa i przystępna dla każdego, a samo badanie trwa zaledwie kilka sekund i jest wykonywane bezpłatnie, i „od ręki”. O zaletach pierwszego w powiecie olkuskim alkomatu, przekonał się sam Burmistrz Adam Zielnik, który nie omieszkał wypróbować niezwykle szybkiego „Drägera”. Ku zaskoczeniu burmistrza, wystarczyło zaledwie przez sekundę dmuchnąć w alkomat, aby po dwóch, wynik był już gotowy.
Zainteresowani mieszkańcy mogą sprawdzić swój stan trzeźwości bez względu na porę dnia i nocy. Oprócz wolbromskiego komisariatu alkomaty, choć innego typu, dostępne są również w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu i w komisariatach: Bukownie i Kluczach. Jedynie w przypadku komisariatu w Kluczach, takie sprawdzenie można wykonać od godziny 6 do 22.
Jak informuje nas asp. Katarzyna Matras z olkuskiej KPP, Policja na wiele sposobów walczy z nietrzeźwymi kierowcami prowadząc w tym celu liczne działania prewencyjne i kontrolne.

  • Pomimo naszych działań, na drogach wciąż nie brakuje kierowców, którzy będąc pod wpływem alkoholu, decydują się na jazdę samochodem. Wielu z nich tłumaczy się, że alkohol piło dzień wcześniej i zapewniają o swoim „dobrym” samopoczuciu. Dopiero w trakcie kontroli, gdy trzeba liczyć się z konsekwencjami prawnymi, finansowymi i utratą prawa jazdy, zdają sobie sprawę z lekkomyślnego postępowania. Należy pamiętać, ze nietrzeźwy kierowca, to także śmiertelne zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale i innych użytkowników dróg, dlatego zanim wsiądzie za kółko, niechaj wpierw sprawdzi swoją trzeźwość – przypomina asp. Katarzyna Matras.

GALERIA ZDJĘĆ: