Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Nowy kort już oddany

Główna treść

Nowy kort już oddany

W niedzielę oddano oficjalnie do użytku nowy kort tenisowy. Wstęgę do nowo powstałego kortu przy ul. Pod Lasem przecięli przedstawiciele wykonawców inwestycji, sponsorów oraz zaproszonych gości w tym: posłanka na Sejm RP Lidia Gądek, sekretarz MiG Waldemar Kolanko, przewodniczący RM Dariusz Gorgoń, dyrektor Zespołu Szkół (Pod Lasem) Waldemar Smoter i Anna Kardynał z LGD.

Jerzy Janik Prezes Stowarzyszenia „Czysta Woda”, którego sprawuje pieczę nad obiektem złożył podziękowania wszystkim, którzy swoim działaniem doprowadzili do powstania tak pięknego obiektu. Szczególne podziękowania składał Burmistrzowi Adamowi Zielnikowi i paniom z Lokalnej Grupy Działania (LGD) Barbarze Nowakowskiej-Mossór i Annie Kardynał oraz sponsorom- Przemysławowi Janikowi – MAGBUD, Adamowi Dudkowi – Damer, Arturowi Struzikowi – ELTECH, Wojciechowi Janikowi – WOBUD, Pawłowi Barczykowi i Tomaszowi Furmanowi – Interkonekt, Rafałowi Wołkowskiemu – MST sp. z o.o., Damianowi Będkowskiemu – Firma handlowo Usługowa, Jerzemu Janikowi (Juniorowi), Zbigniewowi Struzikowi – DES-BUD, jak i wykonawcom: Leszkowi Gilowi, Andrzejowi Gilowi, Stanisławowi Barczykowi i Łukaszowi Marczewskiemu.

Prezes Stowarzyszenia Jerzy Janik nie krył zadowolenia z faktu, iż projekt, którego umowę podpisano w październiku ubiegłego roku udało się już zrealizować i rozliczyć. Podkreślił, że jest to zasługą grupy osób, które stworzyły rodzinną atmosferę a każdy z obecnych na uroczystości otwarcia włożył swoją cegiełkę. Przekazując kort do użytku szczególnie przez dzieci i młodzież prezes Janik poprosił przybyłych do przecięcia wstęgi a księdza Piotra Ryża z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego do poświęcenia sportowego obiektu. Otwarcie kortu było doskonałą okazją do jego wypróbowania z czego skorzystali nowicjusze w tej dziedzinie sportu: posłanka Lidia Gądek, ks. Piotr Ryż i przewodniczący Dariusz Gorgoń.

SONY DSC