Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Nowy kort przy basenie już niedługo

Główna treść

Nowy kort przy basenie już niedługo

Dyrektor Domu Kultury w Wolbromiu Piotr Gamrot podpisał dziś umowę na wykonanie kortu tenisowego położonego przy basenie. Do Wolbromia trafi nie lada gratka – włoski kort z „najwyższej półki”, który został wyprodukowany specjalnie na kwietniowy Puchar Davisa na Torwarze (rozsławiony mimochodem przez niefortunną wypowiedź Jerzego Janowicza). Amatorzy, a nawet zawodowcy grający w tenisa będą więc mogli cieszyć się nawierzchnią najwyższej klasy.

O tym, że nawierzchnia zamiast na Torwar trafi do Wolbromia zdecydował przypadek, a właściwie wyścig z czasem organizatorów Pucharu Davisa, którzy zbyt mocno ograniczyli termin wykonania i oddania obiektu do użytku, ponieważ zażądali realizacji zadania  w ciągu 24 godzin, czemu nie udało się sprostać lubelskiej firmie Central Kort. W trakcie wyboru oferty przez DK właściciel firmy zaproponował na bardzo korzystnych warunkach zamontowanie tej właśnie nawierzchni w Wolbromiu, z czego DK chętnie skorzystał. Pomimo tak atrakcyjnych warunków oferta z Lublina była tańsza od drugiej, którą złożyła firma Multi Set z Ostrowa Wielkopolskiego.

Podbudowę pod nowoczesny obiekt przygotowała już ekipa MZGKiM, budząc uznanie fachowców od budowy kortów za jakość wykonanych robót.  Aby wykonawca mógł rozpocząć układanie kolejnych warstw akrylu, które utworzą nawierzchnię kortu, bezwzględnym warunkiem jest piękna słoneczna pogoda. Gdyby udało się trafić w słoneczny tydzień, kort mógłby być gotowy już na początek maja. Jeżeli warunki atmosferyczne zawiodą, trzeba będzie zaczekać na ich poprawę. Na wykonanie obiektu Central Kort potrzebuje 7 dni. Jak zapewnia wykonawca, w Wolbromiu powstanie najwyższej klasy kort z samoobsługową nawierzchnią akrylową, która zadowoli profesjonalistów i grających rekreacyjnie. Ogólnodostępny obiekt będzie wykonany w kolorach tradycyjnie kojarzących się z kortami (pomarańczowo-zielony), choć Aleksander Michałowski, właściciel Central Kortu  informował o możliwości innego doboru barw. Będzie otoczony piłkochwytami, aby gracze nie nanosili na profesjonalną nawierzchnię zanieczyszczeń z otoczenia biegając za piłką.

Dyrektor Domu Kultury zdecydował się wyremontować, a właściwie zrobić od nowa kort przy basenie w odpowiedzi na liczne głosy środowiska sportowego. Obiekt będzie finansowany z 50% udziałem środków pozyskanych przez DK z Urzędu Marszałkowskiego, poprzez wniosek złożony do LGD Nad Białą Przemszą. Całkowity koszt projektu to 67 954,55 zł.

W najbliższym czasie będzie też ogłoszony przetarg na kolejny obiekt sportowy w gminie Wolbrom, również dofinansowany z funduszy zewnętrznych (Europejski Fundusz Rozwoju Obszarów Wiejskich) projekt budowy dwóch wielofunkcyjnych kortów tenisowych (tym razem z nawierzchnią ze sztucznej trawy), które będą mogły służyć także jako boiska, np. do piłki ręcznej czy koszykówki przy szkole w Porębie Dzierżnej. Głównym zarządcą obiektu będzie Stowarzyszenie Oświatowe, prowadzące dwie szkoły niepubliczne w naszej gminie.

Ewa Barczyk

Ustalanie ostatnich szczegółów