Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Nowy rok szkolny po pracowitych wakacjach

Główna treść

Nowy rok szkolny po pracowitych wakacjach

Piękny czas letniego wypoczynku uczniów wiąże się zazwyczaj z dalszą wytężoną praca w budynkach szkolnych i przedszkolnych. Większe i mniejsze prace modernizacyjne zostały przeprowadzone w minione wakacje praktycznie we wszystkich placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Wolbrom. Korespondencję na temat wykonanych w wakacje prac w szkole, którą przedstawiamy poniżej nadesłano do nas z ZS w Dłużcu. O pracach w innych placówkach obiecujemy napisać osobno.

Wakacje kojarzą się wszystkim z zasłużonym odpoczynkiem, jednak aby uczniowie i nauczyciele mogli wrócić w nowym roku szkolnym do jeszcze lepszego budynku i sal lekcyjnych trzeba było poświęcić czas urlopu, aby je przygotować. Dzięki wsparciu organu prowadzącego w Zespole Szkól w Dłużcu zaszły ogromne zmiany. Uczniów powitały: nowo pomalowane z wycyklinowaną podłogą pracownie polonistyczna i geograficzno-biologiczna. Dodatkowo został przeprowadzony gruntowny remont łazienek na piętrze. Dzięki  projektowi pani Moniki Grojec z „Kwadrat Design Studio” powstały zupełnie nowe, stylowe, funkcjonalne łazienki w ciekawej kolorystyce. Dodatkowo dzieciaki z oddziału przedszkolnego powita  słoneczny kolor ścian, który na pewno zachęci je do poznawania nowej szkoły.

Dyrektor Zespołu  Szkół w Dłużcu pan Krzysztof Szczepankiewicz ma na uwadze nie tylko komfort nauki, ale przede wszystkim bezpieczeństwo wszystkich przebywających na terenie naszej placówki. W związku z tym w ostatnich dniach została poszerzona jedna z bram wjazdowych, co z całą pewnością zwiększy bezpieczeństwo dzieci i młodzieży dojeżdżającej, ale i ułatwi manewry samochodowe przyjeżdżającym do szkoły rodzicom. Ponadto  od strony północnej budynku powstaje wiata, dla wygody naszych uczniów, którzy w niedalekiej przyszłości będą mogli tam pozostawiać swoje rowery, którymi przyjadą do szkoły. Prace trwają, a wszystko po to, aby nasi uczniowie czuli się doskonale w budynku i w jego otoczeniu.

Nasza szkoła jest gotowa na nowy rok szkolny, mamy piękne, odnowione sale, bezpieczny teren wokół budynku, nowe pomoce dydaktyczne i zapał kadry pedagogicznej, aby kształcić umysły i charaktery młodych ludzi. Wszystkim uczniom i nauczycielom naszej gminy życzymy udanego, przepełnionego sukcesami nowego roku szkolnego 2015/2016.

Urszula Latacz