Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Nowym asfaltem wokół szkoły w Łobzowie

Główna treść

Nowym asfaltem wokół szkoły w Łobzowie

Uczniowie SP w Łobzowie i wszyscy użytkownicy drogi dojazdowej wokół budynku szkoły cieszą się nowym asfaltem. Inwestycja sfinansowana przez Gminę Wolbrom i wykonana przez MZGKiM nie tylko podniosła komfort dojazdu i dojścia do zaplecza szkoły, ale także poprawiła wygląd jej otoczenia.

– To kolejny etap podnoszenia standardów w naszej placówce – cieszy się dyrektor szkoły Anna Gorgoń. Dzięki wykonanemu asfaltowi i chodnikowej opasce wokół szkoły nie ma już utrudniającego życia błota, łatwiej przejść, wywieźć śmieci, a nawet zaparkować samochód. Korzystają z tego chętnie pracownicy szkoły, rodzice i czytelnicy niedawno przeniesionej do budynku szkoły filii Biblioteki Publicznej w Wolbromiu.

600 m kw. asfaltu, sfinansowanemu częściowo z funduszu sołeckiego, a częściowo z budżetu Gminy to nie koniec marzeń łobzowian, którzy chcieliby jeszcze w przyszłorocznym budżecie znaleźć pieniądze na zagospodarowanie ostatniego aż „proszącego się o to” placu za budynkiem, gdzie można by zrobić parking z prawdziwego zdarzenia.

W czasie przerwy wakacyjnej w Szkole Podstawowej w Łobzowie wyremontowano salę gimnastyczną, gdzie uzupełniono tynki, pomalowano ściany, wymieniono oświetlenie i wycyklinowano parkiet. Przygotowano też pomieszczenia dla biblioteki, która z powodu bardzo wysokich kosztów utrzymania w budynku remizy OSP została przeniesiona do budynku szkoły.


Ewa Barczyk

Tak było wokół szkoły:

A tak jest:

Biblioteka zaprasza: