Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: OBCHODY DNIA PATRONA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WIERZCHOWISKU – korespondencja

Główna treść

OBCHODY DNIA PATRONA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WIERZCHOWISKU – korespondencja

Słowa: „Nie wystarczy się urodzić człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem”-stały się myślą przewodnią święta Patrona Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku – Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które obchodziliśmy dnia 06.06.2023r

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego i przekazaniem Sztandaru Szkoły nowo wybranemu Pocztowi Sztandarowemu.

Następnie młodzież szkolna z kl. 6 i 7 pod okiem wychowawców-p. B. Maj i p. B. Wolczyńskiej zaprezentowała montaż słowno-muzyczny przybliżający sylwetkę Prymasa Tysiąclecia oraz ukazujący niełatwą drogę Kardynała. Jego zmagania i prześladowania ze strony władzy, które cierpliwie znosił.

Z wielkim zaangażowaniem młodzi artyści wcielili się w swoje role, dzięki czemu dostarczyli społeczności szkolnej i zaproszonym gościom wielu miłych wrażeń.

Utalentowane uczennice z kl. VI-Milena Palusińska i Julia Lewik uzupełniały śpiewem opowiadaną historię. Również recytacja wierszy prezentujących postać Patrona była pełna emocji.

Występ bardzo podobał się zgromadzonej publiczności. Głośnymi brawami nagrodzili artystów za dostarczenie wielu artystycznych wrażeń

Po akademii głos zabrała dyrektor szkoły-Pani Ewa Przyjemska-Kondziołka. . Pogratulowała występu, podziękowała za włożoną w przygotowania pracę, a następnie wręczyła zwycięzcom nagrody za konkursy.

Na początku poznaliśmy wyniki rywalizacji uczniów w XIII Szkolnym Konkursie Piosenki Religijnej, które przedstawił katecheta- pan Tomasz Mistur. Mamy w szkole naprawdę uzdolnionych śpiewaków i dlatego jury miało twardy orzech do zgryzienia, wyłaniając najlepszych wykonawców! Wśród przedszkolaków najlepsza była Marysia Zyś, w klasach 1-3 triumfowały: trio- Natalia Dziedzic, Nadia Duch i Maja Lekston z kl. 2 (I miejsce ), Emilia Herian z kl. 3 (II miejsce), Lena Rosół z kl.2 (III miejsce), a w klasach 4-8- Kinga Konieczna z kl. 4 (I miejsce), Milena Palusińska z kl. 6, Julia Lewik z kl. 6 i Lena Bielach z kl. 4 (ex aequo- II miejsce) i Maja Gaweł z kl. 4 (III miejsce).

Podczas święta szkoły został również podsumowany konkurs ekologiczny- „W trosce o czyste powietrze” . Nagrodzeni zostali: w kategorii klas 1-3- Oskar Dela z kl. 2 (I miejsce), Natalia Trzesińska z kl. 2 (II miejsce) i Nadia Duch z kl. 2 (III miejsce); w kategorii klas 4-8- Natalia Karolczyk z kl. 4 (I miejsce), Julia Pijaj z kl. 4 (II miejsce) i Maciej Tasior z kl. 5 (III miejsce). Nagrody dla zwycięzców ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik.

Kolejne rozstrzygnięcie to wyniki całorocznego konkursu na Szkolnego Mistrza Języka Polskiego. Po całorocznych zmaganiach polonistki wyłoniły znawców języka polskiego w szkole: Milenę Konieczną z kl. 8, Karinę Ciułę z kl. 6 i Annę Zyś z klasy 5. Gratulujemy!

Dzień Patrona to również tradycyjnie czas na przekazanie władzy przez Samorząd Uczniowski. Przede wszystkim odchodzący absolwenci uroczyście przekazali młodszym kolegom opiekę nad Sztandarem Szkoły. Przewodnicząca szkoły Milena Konieczna przedstawiła również wyniki całorocznej rywalizacji klasowej oraz skład nowego Samorządu Uczniowskiego, wyłoniony podczas wyborów po kampanii wyborczej.

Opiekunka SU pani Anna Lekston na koniec podziękowała wszystkim uczniom, którzy w mijającym roku angażowali się w pracę SU, prowadząc wolontariat, dbając o dobrą atmosferę i rozrywki dla uczniów szkoły.

Autorki: B. Maj, B. Wolczyńska

Więcej zdjęć na stronie szkoły. Zapraszamy! http://spwierzchowisko.itcom.pl/galeria/szkola/event/Dzien_Patrona_Szkoly_2023.html