Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Obchody Tygodnia Patrona w ZS w Wierzchowisku

Główna treść

Obchody Tygodnia Patrona w ZS w Wierzchowisku

„Warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcić”-to słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego –patrona naszej szkoły, które stały się mottem przewodnim montażu słowno- muzycznego poświęconego osobie Prymasa Tysiąclecia.Uroczystość ta miała miejsce 16.05.2017r.w ZS w Wierzchowisku. Realizacją przedstawienia o Kardynale Stefanie Wyszyńskim zajęła się klasa I gimnazjum pod opieką p. Beaty Maj i p. Marcina Pogłódka.
    Jako Kardynał bezbłędnie zaprezentował się Przemek Broda, któremu na scenie towarzyszyli narratorzy: Bartek Pietrus i Ania Żezała. Życiorys Prymasa przybliżały recytatorki deklamujące refleksyjne wiersze, a chłopcy odgrywali role kolporterów gazet i wspominali szczegóły kolejnych etapów życia Wyszyńskiego. Akademia została urozmaicona również pieśniami, takimi jak Matko, ja wielbię Cię i Żeby Polska była Polską oraz wspaniałymi biało-czerwonymi dekoracjami.
Po zakończeniu przedstawienia odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru szkoły. Następnie ogłoszono wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego na kolejny rok szkolny. Na koniec głos zabrał p. Dyrektor -Leopold Straszak.
Uroczystość ta, jak i Dzień Matki oraz Konkurs Piosenki Religijnej, wchodziły w skład Tygodnia Patrona, w którym uczciliśmy pamięcią Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
    Dzień Patrona utrwalił w naszych sercach niezwykły obraz tej wyjątkowej dla Ojczyzny i polskiego Kościoła postaci, jaką jest Stefan Wyszyński.  Karolina Mańka, Anna Żezała