Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Od dziś zapraszamy na odkryty basen!

Główna treść

Od dziś zapraszamy na odkryty basen!

22 lipca br. przejdzie do historii Wolbromia. Dzięki staraniom Burmistrza Miasta i Gminy Adama Zielnika, basen odkryty będący przed laty dumą i chlubą miasta został na nowo oddany do użytku. Po przeprowadzeniu pierwszej od ponad 40 lat tak grutownej modernizacji, basen został poważnie spłycony: w najgłębszym miejscu woda ma jedynie ok. 208 centymetrów głębokości, a niecka, zamiast 6 tys. m3 mieści teraz ok. 1,3 tys. m3. Pływalnia została wyposażona w najnowocześniejszy system filtracji wody.

Cała niecka podzielona została na trzy strefy: dla dzieci, ogólnodostępną i pływacką, tak by jak najbardziej pogodzić wszystkich zainteresowanych podstawowymi formami korzystania z uroków tego typu obiektów. Basen jest technicznie przystosowany do instalowania przeróżnych atrakcji – natrysków, wodotrysków i innych trysków, zjeżdżalni, ślizgawek itp. Dziesięciometrowej wysokości wieża do skoków, która wrosła na dobre w pejzaż kąpieliska – została. Po modernizacji pełnić będzie funkcję wieży widokowej i nie tylko. – Nie chcieliśmy rezygnować z pięknej wieży, która jest ikoną naszego basenu. Wieża stanowić będzie jednocześnie filar, do którego po modernizacji zamontujemy zjeżdżalnie – zdradza burmistrz Adam Zielnik, który dziś uczestniczył w inauguracji sezonu na zmodernizowanej pływalni.

Oddana dziś do użytku inwestycja realizowana była w systemie projektuj i buduj przez MTGW Sp. z o.o. na podstawie projektu wykonanego przez biuro projektowe MAM Projekt Aneta Woźniak. Powstała kosztem 2.460.000,00 zł. w tym dotacji wysokości 760 tys. zł. od Marszałka Województwa Małopolskiego.

Basen czynny jest codziennie w godzinach:
10.00 – 19.00 (w lipcu) oraz
10.00 – 18.00 (w sierpniu)

Ceny biletów:
od poniedziałku do piątku

  • bilet normalny 10 zł.
  • bilet ulgowy 5 zł.
    w soboty, niedziele i święta
  • bilet normalny 11 zł.
  • bilet ulgowy 6 zł.

Wynajem toru: 20 zł./1h
Opłata za brak ważnego biletu: 50 zł.