Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Odkrywamy talenty – korespondencja z ZS Pod Lasem

Główna treść

Odkrywamy talenty – korespondencja z ZS Pod Lasem

Z przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół w Wolbromiu Pod Lasem uzyskał w roku szkolnym 2013/14 tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, świadczący o tym, że placówka przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży. Szkoła bierze udział w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego w sposób szczególny systemu pracy z uczniem zdolnym”.

Projekt ten umożliwia szkołom, którym został nadany tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów” – dzielenie się przykładami dobrych praktyk za pośrednictwem strony internetowej www.ore.edu.pl/odkrywamytalenty. Zamieszczane są tam materiały edukacyjne, które wspierają nauczyciela, ucznia i rodzica w pracy z uzdolnionymi dziećmi i młodzieżą.

Uzyskanie tytułu Szkoły Odkrywców Talentów jest możliwe, jeśli w danej placówce co najmniej trzej nauczyciele prowadzą systematyczną pracę z uczniami uzdolnionymi i mają konkretne dokonania w tym obszarze działalności pedagogicznej. Praca nauczycieli może dotyczyć wspierania różnorodnych uzdolnień dzieci i młodzieży: przedmiotowych, sportowych, artystycznych, technicznych, a także społecznych lub obywatelskich.

Cieszymy się, że nasza szkoła spełniła te warunki. Od lat uczniowie Zespołu Szkól odnoszą znaczące sukcesy w różnych dziedzinach. Warto tu przypomnień największe osiągnięcia naszych wychowanków na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim na przestrzeni ostatnich lat:
Język polski:
2012/2013  Finalistka Małopolskiego Konkursu Humanistycznego
2011/2012  Laureatka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego
2010/2011  Finalistki Małopolskiego Konkursu Humanistycznego
2009/2010 Laureatka Małopolskiego Konkursu Humanistycznego, Finalistka Małopolskiego Konkursu Humanistycznego, Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

Matematyka:
2012/2013 Finalista Małopolskiego Konkursu Matematycznego, Finalista Konkursu „Nudna Matematyka”

Informatyka:
2012/2013 Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej
2011/2012 Finalista Małopolskiego Konkursu Informatycznego

Przyroda i biologia:
2012/2013 Laureatka Małopolskiego Konkursu Biologicznego
2010/2011 Finalistka Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego
2005/2006 Finalistki Małopolskiego konkursu Przyrodniczego

Fizyka:
2012/2013 Laureatka i Finalistka Małopolskiego Konkursu z Fizyki, Wyróżnienia w Polsko- Ukraińskim konkursie Fizycznym „Lwiątko”,  Wyróżnienie w XI ogólnopolskim Konkursie Fizyczno- Fotograficznym, „Zjawiska fizyczne wokół nas” w kategorii „Eksperyment”
2011/2012 Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów”, Wyróżnienia w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko”, Laureaci X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Fizyczno-          Fotograficznego „Zjawiska fizyczne wokół nas” w kategorii „Eksperyment” i „Obserwacja”
2010/2011 Finalista V edycji Konkursu Projektów Naukowych „Feniks”
2009/2010 Laureat IV edycji Konkursu projektów Naukowych „Feniks”

Wychowanie Fizyczne:
2012/2013 Finaliści Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w kategorii „Indywidualne Biegi Przełajowe”, Finaliści Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w kategorii „Pływanie Indywidualne”, Finaliści Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w kategorii Grupy Taneczne „ Rytm – Muzyka – Taniec”, Finaliści Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii „Indywidualne Biegi Przełajowe”, Finaliści Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii  „Pływanie Indywidualne”
2011/2012 Finaliści Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w kategorii „Indywidualne Biegi Przełajowe”, Finaliści Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w kategorii „Pływanie Indywidualne”, Finaliści Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii „Indywidualne Biegi Przełajowe”, Finaliści Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii  „Pływanie Indywidualne”

Mamy nadzieję, że umieszczenie naszej placówki na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów w jeszcze większym stopniu przyniesie satysfakcję z pomocy uczniom zdolnym w osiąganiu przez nich sukcesu na miarę własnych możliwości. Dodajmy do tego jeszcze, że w całym powiecie olkuskim tylko pięć szkół uzyskało ten tytuł, z czegodwie w gminie Wolbrom (drugą jest Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wolbromiu – przyp. red.).

Jolanta Gamrat, Agnieszka Szczepankiewicz