Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Odrobina radości ku pokrzepieniu

Główna treść

Odrobina radości ku pokrzepieniu

Jak pokonać strach, lęk i depresję, która codziennie atakuje ludzi w trakcie i po zakończeniu leczenia onkologicznego? Jak nie poddać się złym przeczuciom? Wszyscy mamy lepsze i gorsze dni, ale osoby, które zostały „naznaczone rakiem” chyba szczególnie, dlatego każde dobre wspomnienie, doznanie jest na wagę cudownego leku. Grupa podopiecznych Stowarzyszenia Projekt Nadzieja dzięki ludziom dobrej woli dostała „zastrzyk” pozytywnej energii, spełniając marzenie…

Dzięki hojnemu wsparciu sponsorów: Pana Prezesa Władysława Banysia z FTT w Wolbromiu, Pana Prezesa Witolda Myszora i Zarządu Banku Spółdzielczego w Wolbromiu oraz firmy Będkowski M. Myszor A. PPHU PRESTIGE SC udało się zorganizować dla chorych i ich opiekunów wycieczkę do Malborka i Torunia. Ktoś powie – nic wielkiego, ale dla grupy ludzi dotkliwie potraktowanej przez życie, których codzienność kręci się zazwyczaj wokół choroby, był to wspaniały prezent. Mogliśmy udowodnić sobie i „panu rakowi”, że życie jest piękne i warto walczyć o każdy dzień. Wycieczka, która wymagała od niektórych jej uczestników sporego wysiłku, dla wszystkich była piękną odmianą, iskrą radości, nutą optymizmu.

Wspaniałe zabytki miasta i zamku w Malborku opisywał nam pięknie i z wielkim zaangażowaniem Prezes Zarządu Koła  Stowarzyszenia Koła Przewodników Malborskich pan Jerzy Kapejewski. Cudowną tęczę nad potężnymi murami krzyżackiego zamczyska potraktowaliśmy jako dobry znak dla nas wszystkich… Drugi dzień wycieczki spędziliśmy spacerując po słonecznym Toruniu.
Wspaniałe wspomnienia będą nam teraz towarzyszyć w chwilach gorszych i lepszych. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie w organizacji i finansowaniu tego przedsięwzięcia.

Katarzyna Gardeła
Członek Zarządu
Stowarzyszenia Ochrony Praw Pacjentów i Osób Niepełnosprawnych
PROJEKT NADZIEJA.