Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Odświeżone szkoły czekają na uczniów

Główna treść

Odświeżone szkoły czekają na uczniów

Rok szkolny za pasem, w poniedziałek wypoczęci uczniowie wrócą na szkolne korytarze. W budynkach i otoczeniu szkół w czasie wakacji nie było jednak cicho i spokojnie. W większości obiektów oświatowych w gminie Wolbrom przez letnie miesiące trwały remonty i modernizacje.


Jak wynika z zestawienia robót remontowych przeprowadzonych w placówkach oświatowych w okresie wakacji prace trwały:

W szkole Podstawowej w Chełmie, gdzie dokonano remontu pomieszczeń biblioteki, gdzie pomalowano ściany i wymieniono meble, pomalowane zostało  także pomieszczenie kuchni i wymieniono na nowe drzwi wejściowe. Na placu przed szkołą pojawiła się nowa kostka brukowa.

Zespół Szkół w Wierzchowisku również zyskał piękne otoczenie – szkolny plac został utwardzony 900 m2 kostki.

W Zespole Szkół w Gołaczewach wyremontowano pokrycie dachu i dokonano obróbki kominów, wyremontowano szatnie i kilka innych pomieszczeń, które zostały odmalowane, zyskały nowe oświetlenie i nowe grzejniki. Odnowiono także przedszkolny plac zabaw, wyremontowano dach  i schody.

W Szkole Podstawowej w Chrząstowicach kontynuowano remont boiska sportowego i przeprowadzono remont schodów do kotłowni.

Szkoła Podstawowa w Kąpielach Wielkich doczekała się remontu dachu, pomalowano dwie sale lekcyjne i pomieszczenie administracyjne.

Uczniowie Zespołu Szkół w Dłużcu z pewnością docenią prace na sali gimnastycznej, gdzie pięknie odnowiono parkiet. W szkole wyremontowano także pomieszczenia kuchni, jadalni i korytarzy na zapleczu kuchennym, wykonano dość gruntowne remonty kilku sal lekcyjnych i pokoju nauczycielskiego, z położeniem gipsowych gładzi, malowaniem ścian i cyklinowaniem parkietów. Zakupiono także nowe meble. Ku końcowi zbliżają się też prace na płycie boiska oraz remont nawierzchni placu zabaw.

W Zespole Szkół w Zarzeczu wymalowano 3 sale lekcyjne i dokonano napraw dachu i kominów.

W Szkole Podstawowej Nr 1 w Wolbromiu zrobiono remont kapitalny sanitariatów na II piętrze
i pomalowano 2 sale lekcyjne.

Szkoła Podstawowa w Łobzowie ma po remoncie piękną salę gimnastyczną, gdzie uzupełniono tynki, pomalowano ściany, wymieniono oświetlenie i wycyklinowano parkiet.

Szkoła Podstawowa w Jeżówce, która nie wymagała teraz większych prac, bo te wykonano po niedawnym pożarze skupiła się na remoncie ogrodzenia i instalacji odwodnienia budynku.

Duży zakres robót wykonano w Zespole Szkół Pod Lasem, gdzie przystosowywano pomieszczenia do przyjęcia najmłodszych uczniów, w związku z otwarciem w szkole nowych oddziałów zerówki. Wyremontowano zatem szatnie, przystosowano dla maluchów sanitariaty, zamontowano nowe drzwi prowadzące na korytarz, gdzie będą przebywały najmłodsze dzieci. Wycyklinowano też parkiety w 6 salach lekcyjnych, w dwóch salach gimnastycznych i holu. Pomalowano ściany w  6 klasach. Natomiast w budynku Przedszkola Publicznego  Nr 2 przy ul. Młyńskiej wykonano remont węzła ciepłowniczego, odświeżono jedną z sal i ogrodzenie.

W Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Wolbromiu wymienione zostały 2 okna na korytarzu, położono nowe panele podłogowe w jednaj z sal i pomalowano dwie sale.

Remonty i renowacje nie ominęły także Gimnazjum Nr 4 w Wolbromiu, gdzie wykonano nową posadzkę w jadalni, położono panele podłogowe i doprowadzono wodę do w pracowni biologiczno-chemicznej, wykonano też nowe parapety w łączniku i pomalowano korytarze na I piętrze w segmencie B, w holu głównym i łączniku.

Wszystkie remonty dokonane w palcówkach oświatowych zarządzanych przez Gminę Wolbrom przez letnie miesiące pochłonęły bardzo znaczne nakłady finansowe, ale ostateczne koszty będą znane po spłynięciu wszystkich faktur.

Ewa Barczyk