Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: OSP Poręba Dzierżna zwycięzcą zawodów

Główna treść

OSP Poręba Dzierżna zwycięzcą zawodów

Jedną ze stałych imprez towarzyszących obchodom święta naszej gminy są doroczne zawody strażackie. W tym roku o Puchar Burmistrza Wolbromia i miano najlepszej jednostki w gminie rywalizowało 16. jednostek OSP. Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze odbyły się na boisku Zespołu Szkół (Pod Lasem). Imprezie towarzyszył konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Strażak najlepszym przyjacielem”

Drużyny pożarnicze rywalizowały jak zwykle w dwóch konkurencjach – w sztafecie oraz ćwiczeniach bojowych. W sztafecie należało jak najszybciej rozwinąć węże, zbudować linię główną, pokonać kolejno: płotek lekkoatletyczny, rów z wodą; wykonać slalom między tyczkami, pokonać równoważnię i ścianę, oraz zbudować linię. Z kolei w ćwiczeniach bojowych trzeba było sprawnie rozwinąć linie wężowe od punktu czerpania wody, podać dwa prądy wody ze stanowisk gaśniczych, a następnie strumieniem przewrócić pachołki i obrócić tarczę.

Emocji nie brakowało. Po podliczeniu punktów w obu konkurencjach okazało się, że zwycięską drużyną została jednostka OSP Poręba Dzierżna. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna OSP Zarzecze a na trzecim OSP Sulisławice. W rywalizacji drużyn młodzieżowych ochotnicy z Jeżówki byli lepsi od swych kolegów z OSP Załęże. Zawody sędziowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Obok pucharów i dyplomów dla najlepszych jednostek, każda z uczestniczących drużyn została uhonorowana przez burmistrza Jana Łaksę nagrodą w postaci bonów na zakup sprzętu gaśniczego.

Imprezie strażackiej po raz pierwszy towarzyszył konkurs plastyczny pt.”Strażak najlepszym przyjacielem”. W zmaganiach plastycznych udział wzięło 29. dzieci. Komisja najwyżej oceniła prace Jakuba Zębali (1 m.), Emilii Koniecznej (2 m.), Julii Pluty (3 m.) oraz Nikoli Koniecznej (4 m.). Najładniejsze rysunki zostały nagrodzone gadżetami i nagrodami ufundowanymi przez burmistrza Jana Łaksę, a także tabliczką czekolady dla każdego uczestnika.
Wiesław Biernacki