Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Ostrzeżenie pogodowe. Upał!

Główna treść

Ostrzeżenie pogodowe. Upał!

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Wolbromiu ostrzega! IMGW wydał ostrzeżenie 2 stopnia przed upałami dla województw: zachodniopomorskiego (z wyjątkiem północnych powiatów), lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego (z wyjątkiem południowych powiatów), opolskiego, śląskiego (z wyjątkiem południowych powiatów), małopolskiego (z wyjątkiem południowych powiatów), łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego..

Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 31°C, lokalnie do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C. Ostrzeżenie obowiązuje od: 2020-08-07 godz. 12:00 do: 2020-08-09 godz. 18:00.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, aby w czasie upałów pić dużo niegazowanej wody, nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z filtrem UV. Sugeruje, aby nie wychodzić z domu bez potrzeby, a w ciągu dnia zamknąć i zasłonić okna. RCB podkreśla, że przy wysokich temperaturach nie powinno się pić alkoholu, który odwadnia organizm. Nie wolno ponadto pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodach. Zalecane jest także unikanie wysiłku fizycznego.