Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Pani Stanisława Glanowska ukończyła 100 lat! Najlepsze życzenia dla Jubilatki

Główna treść

Pani Stanisława Glanowska ukończyła 100 lat! Najlepsze życzenia dla Jubilatki

Choć zagadka, jaką jest długowieczność, wciąż pozostaje nierozwikłana, to i na świecie, i w Polsce przybywa stulatków. Nie inaczej jest w Gminie Wolbrom. Pani Stanisława Glanowska to kolejna mieszkanka naszej Gminy, obchodząca setne urodziny, którą zgodnie z tradycją, odwiedziły władze samorządowe naszej gminy, składając Jubilatce życzenia oraz wręczając kwiaty i upominki.

Choć Pani Stanisława za młodu życie miała ciężkie, to na pierwszym miejscu zawsze stawiała rodzinę i więzi z bliskimi.

A tak o swoim życiu opowiada nasza Szanowna Stulatka – Pani Stanisława Glanowska:

Urodziłam się w 1924 r. w Zabagniu. Moje nazwisko panieńskie Przyjemska, miałam trzech braci i dwie siostry. Ukończyłam szkołę podstawową. W wieku 18 lat zostałam wywieziona na roboty do Niemiec. Od poniedziałku do soboty, od godz. 4 do godz. 22, pracowałam w gospodarstwie u baora, w bardzo ciężkich warunkach. W niedzielę pracowałam w lesie, pod nadzorem niemieckiej żandarmerii. Kiedy sytuacja zaczęła się zmieniać i hitlerowcy zaczęli przegrywać wojnę, esesmani zabierali Polaków i mordowali. Mnie, z pomocą bożą, udało się uciec i ukryć w lesie. Do Polski wróciłam pociągiem towarowym we wrześniu 1945r. Po powrocie, w 1946 r. wyszłam za mąż za Mariana Glanowskiego z Sąspowa. Doczekałam się 2 córek, syna, 5 wnuczek, 1 wnuka, 5 prawnuczek i 3 prawnuczków. Przez 27 lat pracowałam w Zakładach Przemysłu Gumowego „STOMIL” Wolbrom, byłam nawet przodownikiem pracy. Po 40 latach wspólnego życia w małżeństwie, w roku 1986, pochowałam męża. W miarę możliwości zdrowotnych opiekowałam się wnukami. Niestety, ze względu na poważne kłopoty ze zdrowiem w 2023 r. przebywałam dwukrotnie w szpitalu. Dziś poruszam się na wózku, ale w domu mam wspaniałą opiekę. Jestem bardzo dumna z moich dzieci, wnuków i prawnuków.

Jeszcze raz życzymy zdrowia, szczęścia, pogody ducha, wiele ciepła oraz miłości i szacunku rodziny. Niech kolejne lata życia przynoszą Pani wiele zadowolenia i radości z każdego dnia.