Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu Misia Uszatka

Główna treść

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu Misia Uszatka

Święto Pluszowego Misia stało się okazją do uroczystego przyjęcia do grona przedszkola, najmłodszych, 3- letnich dzieci. W uroczystości wzięli udział pani wicedyrektor Barbara Olewińska, sekretarz UMIG Wolbrom pan Waldemar Kolanko oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Uroczystość rozpoczęła się od występów artystycznych przygotowanych przez dzieci z grupy ,,Biedronki” oraz ,, Motylki”. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt ,, Miś i trzy lalki”, którego głównym bohaterem był chory Miś.

Całe przedstawienie było przeplatane piosenkami o misiu oraz wierszykami i tańcami.

„Pasowanie na przedszkolaka” to pierwsza wyjątkowa uroczystość dla dzieci 3-letnich, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dzieci odświętnie ubrane wspólnie recytowały wierszyk, śpiewały piosenki oraz tańczyły w parach do piosenki o przedszkolaku. Dla najmłodszych przedszkolaków było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Po złożeniu przysięgi pani wicedyrektor za pomocą ,, czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego ,,Aktu pasowania”. Uwieńczeniem uroczystości były słodkie upominki.
Tak oto, w naszej przedszkolnej „rodzince”, znalazło się 36 nowych przedszkolaczków, którym życzymy wielu radosnych chwil w murach PRZEDSZKOLA „MISIA USZATKA”.