Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Pastelowa Podróż po Wielkiej Brytanii – korespondencja z Wierzchowiska

Główna treść

Pastelowa Podróż po Wielkiej Brytanii – korespondencja z Wierzchowiska

27 maja 2014 r. w Zespole Szkół w Wierzchowisku odbył się po raz pierwszy Gminny Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, poświęcony kulturze krajów anglojęzycznych. Organizatorki konkursu, Barbara Szybalska i Anna Lekston, wybrały w tym roku za temat przewodni Wielką Brytanię. Uczniowie w ciekawy sposób przedstawili jej kulturowe symbole i ciekawostki, nie zaniedbując technicznych i estetycznych walorów swych prac.

Spośród siedemnastu rysunków najlepszą ocenę od jury uzyskała praca Aleksandry Pasich z SP w Gołaczewach (opiekun:  Grażyna Dolezy, Marcin Szymczyk). Drugie miejsce zajęła praca Wiktorii Krzyżanowskiej z SP w Wierzchowisku (opiekun: Barbara Szybalska, Anna Lekston), natomiast trzecie miejsce – praca Kamili Latacz  z SP w Jeżówce (opiekun: Mateusz Makowski). Dodatkowo dwa rysunki: Julii Struzik, uczennicy SP nr 2 w Wolbromiu (opiekun: Anna Klich) oraz Aleksandry Bąchor, uczennicy SP w Chełmie (opiekun: Ewa Fuglewicz) zostały uhonorowane równorzędnymi wyróżnieniami. Wraz z dyplomami dziewczęta otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Konkursowym emocjom towarzyszyła miła atmosfera, a oczekiwanie na wyniki konkursu skróciła prezentacja o Wielkiej Brytanii przygotowana przez gimnazjalistki z Wierzchowiska. Kolejna edycja konkursu już za rok. 

 Anna Lekston, Barbara Szybalska