Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Patriotyczna inicjatywa wolbromskiej młodzieży

Główna treść

Patriotyczna inicjatywa wolbromskiej młodzieży

W ramach obchodów 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Domu Kultury odbyła się impreza patriotyczna, której głównym punktem było rozstrzygnięcie konkursu na projekt koszulki patriotycznej. Zwycięski projekt został uznany za oficjalne logo obchodów 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości na terenie Miasta i Gminy Wolbrom. Imprezie towarzyszyły występy artystyczne ZPiT Wolbromiacy, solistów oraz projekcja filmu pt. „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały”.

Na konkurs, którego organizatorami byli Zespół Szkół w Wolbromiu oraz Dom Kultury  napłynęło 13 prac wykonanych przez uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Zespołów Szkół z: Dłużca, Gołaczew, Zarzecza i Wolbromia. Komisja Konkursowa w składzie: Renata Kaczmarczyk, Agata Pabian i Wiesław Biernacki postanowiła przyznać: miejsce I – klasie 2b Zespołu Szkół w Wolbromiu pod kier. pani Elżbiety Kowal-Siewiorek; miejsce II – klasie 4 Technikum Zespołu Szkół w Wolbromiu pod kier. pani Marii Korczyńskiej a miejsce III – klasie 1a Gimnazjum Zespołu Szkół im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu pod kier. pani Agaty Piwowarczyk.

Okolicznościowe dyplomy oraz nagrody w postaci biletów na koncert zespołu LUXTORPEDA (dla całej zwycięskiej klasy) oraz biletów na dowolny seans filmowy w wolbromskim Kinie RADOŚĆ (dla klas za II i III miejsca) wręczał dyrektor Zespołu Szkół Krzysztof Osmęda. Dyrektor dziękował młodzieży nie tylko za liczny udział w konkursie, ale także uczniom Zespołu Szkół, którzy wykazali się oryginalną inicjatywą obchodów Święta Niepodległości na Ziemi Wolbromskiej. 8. listopada młodzież Zespołu Szkół wraz z koordynatorami p.Anną Pasternak, p. Agnieszką Kwapińską i p. Pawłem Tomczykiem przeprowadzili akcję społeczną pod hasłem” Wolbrom – miasto biało-czerwone” zachęcając mieszkańców miasta do wywieszenia flagi narodowej. Akcja była możliwa dzięki Urzędowi Miasta i Gminy Wolbrom, który na ten cel zakupił sto flag.

Zgodnie z regulaminem zwycięski projekt został uznany za oficjalne logo obchodów 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości na terenie Miasta i Gminy Wolbrom, dlatego organizatorzy umożliwili nadruk zwycięskiego logo na koszulkach. Chętnych na posiadanie swej koszulki nie brakowało, a nadruk metodą sitodruku wykonywała na oczach zainteresowanej młodzieży p. Agata Pabian.    

Nastrój Święta Niepodległości wypełniał koncert pieśni patriotycznych, wykonywanych przez zespół wokalny działający przy DK w Wolbromiu. Zgromadzona na sali publiczność oklaskiwała Dominikę Sikorę za piosenkę „Biały krzyż”- Czerwonych Gitar, Annę Gaweł za piosenkę „Pytasz mnie”- Andrzeja Rosiewicza oraz Aleksandrę Ozgę i Martę Gaweł w utworze „Masz ulubiony kolor Zielony”. Jak zwykle można było liczyć na występy niezawodnych „Wolbromiaków”, którzy wpierw przywitali publiczność „Staropolskim powitaniem” w strojach szlacheckich a na zakończenie koncertu walcem do muzyki Davida Newmana. Całość imprezy zakończyła projekcja filmu Irka Dobrowolskiego pt. „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały”.

Wiesław Biernacki