Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Patryk Machejek finalistą Małopolskiego Konkursu z Fizyki

Główna treść

Patryk Machejek finalistą Małopolskiego Konkursu z Fizyki

4 kwietnia w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie Małopolskiego Konkursu z Fizyki dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie. Tytuł finalisty w tym konkursie zdobył Patryk Machejek – uczeń klasy 8a Zespołu Szkół w Wolbromiu (Pod Lasem).

Tematyka Małopolskiego Konkursu z Fizyki odwołuje się do praktycznych zastosowań fizyki w życiu codziennym, w technice, innych dziedzinach nauki oraz odkryć naukowych. Konkursowe zadania wymagają od ucznia znajomości nie tylko podstawy programowej, ale wykraczają poza treści realizowane w szkole podstawowej.
Patryk rozwinął swoje zainteresowania poprzez systematyczną pracę, analizę ciekawych problemów fizycznych, realizację zagadnień wykraczających poza podstawę programową z fizyki dla uczniów szkoły podstawowej, jak również udział w szkolnych wyjazdach popularyzujących fizykę. Awansując do kolejnych etapów konkursu, poszerzał wiedzę i doskonalił swoje umiejętności, uzyskując tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu z Fizyki dla uczniów szkół podstawowych. 
Znany fizyk A. Piekara powiedział „Fizyka rozszerza nasze horyzonty myślowe. Jest ona doskonałą szkołą naukowego myślenia, naukowego krytycyzmu i naukowej skromności”. Jako nauczycielowi pozostaje mi wierzyć, że w swej dalszej drodze życiowej Patryk będzie rozwijał zainteresowanie fizyką, poszerzając swoje horyzonty myślowe i odnosząc dalsze sukcesy.
Irena Smoter