Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Pieniądze wracają! Mamy 300 tys. oszczędności z termomodernizacji szkół

Główna treść

Pieniądze wracają! Mamy 300 tys. oszczędności z termomodernizacji szkół

W latach 2017-2018 dzięki staraniom Burmistrza Wolbromia Adama Zielnika i poparciu Radnych Rady Miejskiej, po raz pierwszy w historii Gminy przeprowadzono gruntowną modernizację energetycznej aż siedmiu budynków użyteczności publicznej. Chodzi tu o budynki szkolne: w Wolbromiu (budynki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Mariackiej oraz na os. Łokietka – dawne Gimnazjum nr 4), Chełmie, Kąpielach Wielkich, Łobzowie, Gołaczewach i Wierzchowisku.

Projekt opiewający na kwotę 11 663 288,82 zł, z dofinansowaniem ze środków unijnych w wysokości 6 476 951,33 zł. przyczynił się nie tylko do zwiększenia żywotności budynków, poprawy ich estetyki, czy komfortu nauczania i pracy. Jak poinformował nas burmistrz, po podsumowaniu kosztów za ogrzewanie i prąd w szkołach objętych programem, okazało się, że powstały znaczne oszczędności.

W stosunku do tego co było przed termomodernizacją, płacimy teraz rocznie 300 tys. zł. mniej. Jest to duża kwota, zważywszy na fakt, że zimę mieliśmy stosunkowo łagodną. Zaoszczędzone pieniądze będzie można wydać na inne ważne cele – zauważył burmistrz Adam Zielnik.